Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z serwisami komputerowymi w UK?
TL:DR Trzymają mój komputer trzeci miesiąc- przez "brexit" nie mogli szybciej dostać mojego CPU zamiennika. Teraz się okazuje, że coś z ramami albo płytą główną nie chula i mają dać znać.
Niby dają mi opcje na droższy procesor (z 2990wx na 3960x threadrippera 4tej generacji) i płyte główną, który dopiero będzie 26tego. I znowu czekanie bo na stanie mają tylko 3990 i miałbym dopłacać znowu 2500f za kompa na którego dałem 7500.
Już nie wiem co robić, bo tak można czekać w nieskończoność.

#uk #londyn #komputery
  • 10
@enemydown: nie wiem na ile ściemniają, ale... aktualnie jest masakryczny problem z chipami. CPU, GPU, smartfony, samochody, etc. Wszystkiego brakuje. Zerknij sobie w dowolnym sklepie (amazon, scan, overclockers) - praktycznie wszystkie CPU/GPU są out of stock albo mają terminy dostaw 1 miesiąc+. I to nie tylko UK, problem jest globalny.
@Voltix: Okazało się, że od początku procek był wadliwy a teraz znowu coś z ramami. Czekam na odpowiedź
@smatthy: @Voltix: to będzie jeszcze więcej czekania :/
@m_bielawski: Tak mi niby mówią, ale wysłałem im kompa 2giego grudnia i nie zrobili nic do połowy stycznia. Dopiero wtedy mi powiedzieli, że CPU wadliwy i że wysyłają. Dostali zamiennik w zeszły poniedziałek. Mieli czas na testowanie, dzownię dziś a gość mi
@Budo: No nic, miesiąc temu była jeszcze opcja, że za dopłatą wymienią na 3960x i płyte główną. Mają je mieć za tydzień, więc powiem im że jak mają być kolejne problemy i czekać na kolejną naprawe kolejny miesiąc (odesłanie, przysłanie i testowanie zanim wyślą do mnie). To szybciej będzie na wymianę na 4 generacje threadrippera. Te części co mam to po 1.5 roku już nie produkują...