Wpis z mikrobloga

Dziś postanowiłem sobie przeczytać whitepaper Tethera, można go znaleźć pod adresem:

https://tether.to/wp-content/uploads/2016/06/TetherWhitePaper.pdf

Skończyłem czytać na stronie numer 10, bo to co ujrzałem to się w pale nie mieści, otóż tether zastrzega sobie, że:

1. Mogą zbankrutować.
2. Ich bank może się stać niewypłacalny.
3. Ich bank może zamrozić albo skonfiskować fundusze.
I UWAGA UWAGA, gwóźdź programu:
4. MOGĄ UCIEC Z FUNDUSZAMI REZERWY.

Tak oni użyli właśnie dokładnie takiego słowa, mogą uciec z funduszami. Od początku było zawarte w whitepaper jak się zabawa skończy tylko pytanie jest kiedy. Teraz to już przyznaje wam racje tether to wcale nie jest oszustwo, i instytucje finansowe jak przeczytali ich whitepaper na pewno od nich kupują tethery a później za tethery kupują bitcoiny. Tak było.jpg

#bitcoin
#kryptowaluty
#tether
1.....2 - Dziś postanowiłem sobie przeczytać whitepaper Tethera, można go znaleźć pod...

źródło: comment_1613383111K1ONbEymUmGmrdIFi4hh4W.jpg

Pobierz
  • 8
@11262: W sumie to ciekawy sposob na hackowanie kryptowalut - nie mozna ruszyc bitcoina i altow, bo za skomplikowane, do tego max supply sprawia, ze jest to jak parytet zlota - nie mozna dodrukowac wielu coinow, ale co jesli zrobi sie stablecoina, zdobedzie zaufanie inwestorow i dodrukuje sie taka ilosc wirtualnych dolarow, ze w koncu przy kolejnym dumpie okaze sie, ze rynek jest niewyplacalny, duzo altow wymrze, inwestorzy zniecheceni do kryptowalut
max supply sprawia, ze jest to jak parytet zlota


@karygodnykartofel: gorzej. Przy złotym pieniądzu, jak rośnie popyt (na pieniądz) to z oczywistych powodów kopie się więcej złota ( ͡° ͜ʖ ͡°) i siła nabywcza pieniądza się reguluje.

(tak tylko zauważam, niezwiązane mocno z tematem bo wiadomo o co ci chodzi)