Wpis z mikrobloga

Poczekać do początku wiosny i przesadzić kapurnice i dzbaneczniki do większych doniczek jeśli im korzenie wystają spod doniczki?
Rosną od roku w oryginalnych jakie dostałem ze sklepu roraima.pl.

Jakie żarówki lub świetlówki stosujecie do doświetlania dzbaneczników ? Stoją na zachodnim oknie i rosną całkiem fajnie, ale marzą mi się ogromnej wielkości dzbany :D

#roslinyowadozerne
  • 10
@Ernando: To już zależy, jak chcesz żeby roślina sie wyciągała do góry, rosła wysoko to używasz barwy zimnej, jak chcesz bardziej krępą to używasz ciepłej. Najlepiej używać takiej i takiej, wtedy najlepiej przebiega fotosynteza. Ale ja używam ciepłych zawsze
@Ernando: wybacz, ale jako różowy pasek kompletnie nie znam się na żarówkach i wszystkim co związane z prądem () Mogę podrzucić link do tej, którą kupiłam sobie po wieluu konsultacjach, ale ona miała po prostu być ładna i troszku drogo wyszła (2 stówki)
@Ernando: poszukaj grupek o owadożerach na facebooku, widziałem że jedna osoba robiła sobie taki wieszak na dzbaneczniki na oknie i oświetlał to listwą z powerledów 1w takich jak do akwariów, zresztą tu na filmie od @Niewiemja: ta lampa z mieszanym kolorem niebieskim i czerwonym to chyba są te powerledy i niby taka mieszanka jest najlepsza. Można też kupić white full spectrum gdzie jest mniej czerwonego ale światło jest białe a