Wpis z mikrobloga

Jadę jutro oglądać auto do kupienia. Wybór padł na honde civic VIII ( ufo ) w bogatej wersji. Niestety nie mam znajomego mechanika w #lodz co by pojechał ze mną do sprawdzenia samochodu. Na co zwrócić uwagę ogólnie i w przypadku tego auta? Sprzedający zgodził się na SKP, samochód zarejestrowany w tamtym miesiącu, sprowadzony z Niemiec, ogłoszenie nie wygląda na handlarza ale ta data rejestracji jedynie mnie niepokoi. Ma książkę serwisowa w ogłoszeniu, w cepiku wygląda legitnie, w tym przegląd do 2022 Jakieś uwagi?
#samochody
  • 21
@c1nu: Lata produkcji: 2006 – 2011
z takim podejsciem to nigdy nic nie kupi.

@lukaszwasyl: wez kogos, zapłac jak się nie znasz.
niech sprawdzi czy poduchy są w ogóle, czy są jakieś zapocenia, to widać kiedy myte było.
daty produkcji szyb, lamp, pasów, pomierzyć miernikiem jak to ma być perła, jebnąc 10km testowej.
zobaczyć jak spasowana, jak lakier, szpachle to widać z kilometra bo po taniości to zawsze ktoś nie
w bogatej wersji


@lukaszwasyl: tak z ciekawości: co jest tam bogatą wersją? Szyby w prądzie? ( )

Sprzedający zgodził się na SKP


@lukaszwasyl: raczej ty znajdź jakiegoś polecanego mechanika w okolicy. Jeżeli to handlarz (a skoro sprowadzone to pewnie tak) - to uważaj szczególnie.

Byłem świadkiem przyjazdu handlarza do SKP z powitaniem w stylu "witam ponownie panie zbysiu, jak zdrówko". Miałem też przypadek gdy handlarz
@lukaszwasyl: weź sobie pojedź na jakiś bardziej "renomowany" warsztat i niech sprawdzą co jest do zrobienia. Jeśli coś wyjdzie, od razu Ci to wycenią i będziesz miał podstawę do zbijania ceny - bo na kopaniu opony za wiele nie zbijesz. Dodatkowo możesz też się wybrać na przegląd i też już będziesz więcej wiedział niż niejeden zaprzyjaźniony mechanik.

Jest też opcja, droższa - czyli zlecenie firmie ocenie auta z odwiedzinami w warsztacie,
@Lingx: 1.8 benzyna,
@SeriousDude: Sprawdziłem do jakiego SKP gość pojechał wcześniej. Zaznaczyłem że będe chciał pojechać na inny SKP. Ale może wybiore jeszcze dalszy?
@Atreyu: dysk tysionc,grafika hd a tak serio to min, panoramiczny dach, podgrzewane fotel, xenony i pare pierdół. Nie wiem jak z tym handlowaniem, jedyne co właśnie wskazuje to to, że był sprowadzony ale bez jakiegoś afiszowania się w ogłoszeniu.
@SeriousDude: Masz doświadczenie z takimi firmami sprawdzającymi? Też się przymierzam do zakupu auta, ale nie bardzo mam czas i ochotę jeździć i oglądać każdą ciekawą sztukę z ogłoszenia. Chętnie bym skorzystał z zewnętrznej pomocy, ale aczkolwiek nadal pozostaje kwestia zaufania. Może jednak lepiej dołożyć troszkę i nowe...
@atari666 ja osobiście kupiłbym polesiengowe. Za 20-30 tys. zł masz kilku letnie auto może nie klasa premium ale za to serwisowane na bieżące i czasami z gwarancją.
@Lingx: Jest to jakaś opcja. W Łodzi działa autakrajowe.com.pl i ma ponoć dobre opinie. Aczkolwiek parząc po vin ich auta też miewają jakieś historie. Raczej celuję w coś używanego do 100k prosto od pierwszego właściciela. Albo nowego do 140. Tylko takie nowe biedniejsze niż używane zazwyczaj :(
@atari666: tak, raz mi sprawdzali auto i miałem pełen raport z wizytą w warsztacie i SKP. Dodatkowo raporty z baz odnośnie szkód, kradzieży i wtedy nawet sprawdzali czy na pojazd nie jest nałożone jakieś zabezpieczenie komornicze ( nie wiem czy nadal to jest w opcji ). Impreza koło 400 zł mnie kosztowała, więc taniej niż podróż w obie strony na łącznie 700 km, sprawdzanie auta na swój koszt w warsztacie i