Wpis z mikrobloga

#nba

Ciekawostka z kategorii wiedza bezużyteczna:

Vince Carter - 21 lat i 1 dzień temu wygrał Slam Dunk Contest, w sezonie w którym wykonał 131 wsadów w meczach NBA (ponad 8% rzutów). W wieku 30-31 lat dunków robił średnio ok. 1 na mecz (6% rzutów). W wieku 43 lat, w poprzednim sezonie, jeszcze 2x dunkował.

"Fast forward" do roku 2011 - debiutant Blake Griffin wygrywa całkiem zapadający w pamięć contest. W sezonie - 214 wsadów, 18% jego rzutów. Dla wielu ludzi początek kariery Griffina to jedno skojarzenie - dunk.

Jeszcze jedno przewinięcie, grudzień 2019, ostatni wsad Griffina jak dotąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) W obecnym sezonie ma okrągłe zero przy 222 rzutach z gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
cultofluna - #nba

Ciekawostka z kategorii wiedza bezużyteczna:

Vince Carter - 2...
  • 8
  • Odpowiedz
@cult_of_luna jeśli miałbym dać któremuś z koszykarzy z ostatniej dekady kartę bezwarunkowego zdrowia, to byłby to właśnie Blake. Jego rookie season to było wydarzenie, dzięki niemu Clippers zaczęli być uważani za poważną drużynę pierwszy raz w swojej historii.
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: przypomniało mi się że jak grałem w stare gry, które wtedy były nowymi grami, i mi się Raptorsi znudzili to kilka sezonów zagrałem LAC - z Erikiem Piatkowskim, prototypem Embiida w postaci Michaela Olowokandi i Keithem Clossem, który w NBA Live 2000 wyglądał jak karykatura samego siebie. A i jeszcze Odom tam był ;)
  • Odpowiedz