Wpis z mikrobloga

Serwus
Zastanawiam się nad zmianą telefonu na nowy i jedną z opcji jest samsung galaxy #s10e ale z racji tego, że w sklepach już go nie ma to pozostaje zakup z jakichś "szemranych" źródeł na allegro ;) i są tam miedzy innymi takie które są opisane jako: Pochodzenie : Orange Polska. I moje pytanko czy #orange branduje telefony i dodaje tonę jakichś śmieciowych aplikacji, których nie da sie usunąć czy jest to czysty #android taki jaki jest dostarczany przez samsunga z telefonem?
  • 9
@CeZiK_:
Hej.
Dzieki za odpowiedz. Przyznaje ze skutecznie mnie zniecheciles bo znajoma miala kiedys taki telefon z orange z wlasnie brandowanym androidem i bylo tych smieci tyle i tak przymulalo telefon ze niestety musiala sie tego szybko pozbyc.

Jak sie wgrywa tego czystego androida (xeo) bo to chyba to, niestety ja sie na androidzie nie znam, nawet nie wiem jak sie zamienia soft na telefonach. Wstyd sie przyznac co niby jestem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@twar: Osobiście wolałbym zadbany, używany, na końcówce oficjalnej gwarancji, od osoby prywatnej niż z "szemranego" źródła. Z tego względu, że w takim wypadku raczej nie wchodził w grę całkowity "remont" telefonu, po którym oryginalna pozostała tylko płyta główna, więc po stanie obudowy, ekranu raczej widać, jak ktoś o niego dbał.
@CeZiK_:
Dzieki za linki, przejrze i ewentualnie bede podejmowal decyzje czy chce sie w to pakowac bo ja mam jaka psychologiczna blokade przed klikaniem rzeczy ktore nie maja dla mnie wiekszego sensu. Przykladowo, zazwyczaj tego typu instrkcje pisze cos w stylu, przytrzymaj jednoczesnie vol up lub vol down ;) i przycisk x i zawsze sie zastanawiam czy jak wcisne je w zlej kolejnosci to stanie sie cos przeciewnego. xD
@twar: to nie jest mocno skomplikowane, więc na spokojnie dasz radę. Nic się nie stanie, co najwyżej to nie uda Ci się wejść do trybu Download Mode lub Recovery za pierwszym razem.
@mp107:
Spoko, na rynku telefonow nie brakuje, jezeli nie znajde czegos co bedzie przynajmniej w teorii wygladalo jak telefon+gwarancja+nieuzywany to sobie po prostu odpuszcze i kupie cos innego. Tym sie zainteresowalem ze wzgledu na rozmiar i tyle, jakos nie lubie duzych telefonow i to byl glowny motywator. :)
Nie ten to za rok firma X wypusci inny kolejny telefon ktory bedzie mozna juz kupic oficjalnymi kanalami i wowczas kupie. W ogole
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tym sie zainteresowalem ze wzgledu na rozmiar i tyle, jakos nie lubie duzych telefonow i to byl glowny motywator. :)

@twar: Znam ten ból. :)
Też się zastanawiałem jakiś czas temu nad S10e z tego samego powodu, ale finalnie kupiłem używaną Xperię XZ1 Compact. Ale na razie działa na tyle dobrze, że nie planuję zmiany. Ze względu na brak czegokolwiek nowszego w zbliżonym rozmiarze też.

Chyba, że pojawi się coś niedużego...