Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje porady w konfiguracji sieci domowej. Mianowicie mam internet od Orange i ich głowny modem FunBox, który emituje swoją siec wifi. Od niego z portu lan kablem połaczony mam kolejny router TP-LINK, który mam na pietrze i chce by on również emitował WIFI żeby polepszyć zasieg na pietrze.
W jaki sposób je połączyć by sieci sie nie zakłocały i nie rozłączało sygnału.

Router od Orange w sieci DHCP ma pule 192.168.1.x
a TP LINK ma pule 192.168.0.x
więc teoretycznie nie powinno być problemu.

Obecnie próbowałem od orange routera Orange z portu lan do portu WAN routera tp-link. Problem pojawia sie na laptopach gdzie bedac podlaczonym do wifi od tplinka internet rozłącza sie ale po chwili wraca..

Próbowałem też zrobić ten drugi router jako acces point czyli połączyłem orange od Lan do lan tplinka, którego ustawiłem na te same adresy ip co router główny ale poza przydzielanym przez niego ip. Problem nadal był że przy połaczeniu do tplinka rozłączało od czasu do czasu internet.

Jest jeszcze jakis inny sposób,zeby to skonfigurować zeby np oba routery działały wspólnie ?
Obecnie dwa routery działają niezależnie tzn inna pula adresów dhcp, i kazdy emituje swoje wifi.

#internet #siecikomputerowe #orange #wifi #komputery
Pobierz kukisp - Mirki potrzebuje porady w konfiguracji sieci domowej. Mianowicie mam interne...
źródło: comment_1613219367CpR0mDyT0Dsn1B7yv7wrpy.jpg
  • 10
@kukisp: po pierwsze w konfiguraCJI routera ustaw zeby kazde urzadzenia dzialalo na tym samym niewiem jak to nazwac masz poradniki na yt zeby siec wifi sąsiadow nie zaklocala ci
@kukisp nie, ustawiasz na tym tplinku IP z tej klasy co ma funbox. Jeżeli funbox ma np 192.168.1.1 to ustawiasz tplinkowi 192.168.1.x gdzie X to jakaś liczba np 254. Maska pewnie 255.255.255.0 będzie ok.