Wpis z mikrobloga

Minęło już trochę, czasu pewnie część z Was zdążyła już trochę pokorzystać z konsoli, szczególnie po przesiadce z PS4.
I jak teraz oceniacie ten sprzęt? Po pierwsze - czy warto już przesiadać się z PS4, czy na spokojnie można jeszcze poczekać na spadek cen? Zauważyliście jakieś fakapy? Żałujecie zakupu? Jestem ciekaw Waszych opinii już po jakimś czasie.
#ps5
  • 12
@Abaddon84: Przesiadka z PS4 pro. Jestem zachwycony. Nie miałem z konsolą żadnych problemów o których pisano na tagu. Gry wyglądają super, dotychczas ograny Miles Morales, Fifa, Control i aktualnie AC: Vallhala. Dzięki ps+ collection ogram klasyki, których nie muszę kupować. Kompatybilność wsteczna do ps4 super, co prawda zrobiłem sobie przerwę z serią, ale testowo zainstalowałem Uncharted, jestem na trzeciej części, nie było problemu z przeniesieniem save. Ogólnie polecam.
@stormkiss: Na razie średnio z dostępnością chyba. No właśnie te moje pytania trochę wynikają właśnie z faktu, że zaczynam się przymierzać. Planuję od dawna, ale chciałem przetrzymać pierwsze tąpnięcie popytu.

Póki co mam w co grać na PS4 i teoretycznie nie potrzebuję PS5. Jest jeden czynnik, który momentalnie przerzuci mnie na PS5. Remaster Wiedźmina 3. Jestem już po dwóch przejściach i obiecałem sobie, że trzecie jebnę z odświeżoną wersją na nowej
@Abaddon84: Konsole nadal są po 2300zł, tylko że w zestawach z innymi dodatkowymi akcesoriami. Możesz dorwać za jakiś czas samą konsolę za 2300zł, ale to nie znaczy, że cena spadła.
@Abaddon84: Nie wiem jak oceniają ludzie przesiadający się z pro, ale dla mnie ze zwykłego ps4 różnica jest gigantyczna. Grafika wygląda super, ale największą robotę robi ssd. Po odpaleniu konsoli wybierasz ikonę gry w którą grałeś przed wyłączeniem i w ciągu sekundy (dosłownie) masz już wszystko załadowane i grasz tak jakby gra wcześniej była tylko zminimalizowana (pewnie trochę tak to teraz działa). Pad się szybciej rozładowuje ale za to bardzo dobrze
@Abaddon84: po przesiadce ze slimki:
1) ssd robi robotę, nie chodzi już o ładowanie się szybkie gier chociaż to też plus ale szybkość multitaskingu (przymkniesz grę poszperać w menuach i chodzi płynnie a ps4 mało nie zwiędnie); instalacja aktualizacji (#!$%@? ile ja się nakląłem jak na ps4 przychodziło kopiowanie aktualiazacji i potrafiło 300mb 40 minut instalować - jak na razie max 3 minuty to trwało).
2) granie w 60 fpsach to