Wpis z mikrobloga

Przypominam tylko, że Solidaruchy obaliły PRL całkiem przypadkiem. Wszak chodziło o ceny żywności, a nie jakąś tam demokrację. Chciano socjalizmu "z ludzką twarzą".
Zabawnym jest to, że opozycja chce obalić PiS punktując wolne sądy, krzycząc o wolności słowa i zabieranej demokracji.
Polacy mają w dupie demokrację, liczą się ceny w sklepach. Większą siłę rażenia na rząd niż opozycja... ma podatek cukrowy.
#takaprawda #bekazlewactwa
#bekazpisu
  • 30
Przypominam że hasło IV RP i odnowę moralną obwcywala PO i na tym wygrywała.
O układzie i kolesiach mówił nie tylko Kaczyński ale i Rokita.
Zaś sama PO z 15% na 25% przeszła doperio po aferze Rywina.
@Sekularyzacja: ja bym nie narzekał. Mi sie np. nie podoba to co robi PIS nie z samego faktu, ze robi dyktature tylko dlatego, ze robi dyktature wbrew obowiązującemu prawu. Szanujmy prawo. Realizują swoje obietnice i pomysły i robią to skutecznie i szybko. To jest godne pochwały. Niestety te pomysły sa tragiczne i ich realizacja jest niezgodna z obowiązującym prawem ¯\_(ツ)_/¯

100 razy bardziej wolałbym dyktature, ktora legalnie rzadząc będzie miała doradców
przypadkiem to ty sobie możesz obalić kindybala a nie rząd przyssany do koryta xD


@kywmn: nie rozumiesz tej sytuacji: 1. w Europie środkowej zmieniła się strefa wpływów z ZSRR na USA, więc nie mogliśmy nadal być komunistycznym krajem 2. Solidarność była dobrym nośnikiem zmiany, nawet jeśli chciała początkowo walczyc o co innego - wyglądało to legitnie, oddolnie, nawet mimo matoła Wałęsy u sterów, 3. Komuchy nadal zostały u koryta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xstempolx: Rozumiem doskonale, wiem to o czym piszesz. Wyśmiewam tezę, że strajk i ceny całkiem przypadkiem obaliła PRL. To kompletny nonsens i myślenie przyczyn ze skutkami. Proces transformacji w Polsce był w pełni świadomy, dobrze przygotowany i zaplanowany. Nośnikiem zmian było to co się akurat się trafiło.
Większą siłę rażenia na rząd niż opozycja... ma podatek cukrowy.


@Sekularyzacja: Tez nie bardzo, bo dotknelo glownie napojow gazowanych typu cola czy inne sprajty ktorych staruchy nie pijo, bo cukrzyca, albo ,,wolom kompocik" ( ͡° ͜ʖ ͡°)