Wpis z mikrobloga

Mialam dac znac jak uda mi sie ukorzenic zamio od liscia i z wielka radoscia (i duma) daje znac, ze sie udalo! (ʘʘ) @Niewiemja @magnes125 @Hav0c

Szczepka zyja sobie w szklance z mala iloscia wody od 3 stycznia 2021. Zrobilam trzy szczepki zamio i jeden epi. Wszystkie sie ukorzenily. Mysle, ze w lecie udaloby mi sie go ukorzenic w ciagu tygodnia ale i tak jestem zadowolona z wyniku otrzymanego w zimie.

Trzeba czekać z rok i nie zawsze się udaje bo musisz cały czas utrzymywać dobrą wilgotność. W samej wodzie gniją, ale fajnie, że raz na milion się komuś udaje.


Otoz nie tym razem @magnes125 ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


#rosliny
Woofinka - Mialam dac znac jak uda mi sie ukorzenic zamio od liscia i z wielka radosc...

źródło: comment_1613059768cuyKkiQPWQWIXhRrJvkIxL.jpg

Pobierz
  • 21
@Woofinka Chwila. Chyba jest różnica pomiędzy puszczeniem korzeni, a wytworzeniem bulwy? Korzenie sobie mógł puścić. Nie o korzenie chodzi w rozmnażaniu zamioculcasa z liścia.
@Woofinka ja ukorzeniłam dwie długaśne łodygi ziemio i kurde teraz nie wiem jak je wsadzić tzn. jaka doniczka i jak głęboko to zakopać.... I tak stoją w dzbanku już miesiąc bo cykam się.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prentice: Zrob kciukiem dziure w ziemi i wsadz tak zeby stal sztywno. Najlepiej dosadzic do rosliny matki pomiedzy inne pedy wtedy latwiej bedzie mu utrzymac rownowage. Ewentualnie jakis palik/patyk.