Wpis z mikrobloga

Nazwijcie mnie boomerem, ale potrzebuję kupić odtwarzacz CD do amplitunera, najlepiej Pioneer, co by mi ładnie pasowało wizualnie (VSX-831). Widział ktoś gdzieś może coś takiego? Bo przeglądam wszystkie sklepy z RTV i albo tego nie ma, albo mój blondynizm przekroczył skale.
Ewentualnie jakby ktoś miał jakąś używkę w dobrym stanie we #wroclaw to tez nie pogardzę.
#audioboners #audio #audiofile #audiofanatyk
  • 17
  • Odpowiedz
@WyszukanaNazwa: tak mam, bardzo dużo. Taki mój fetysz - kupowanie CD ulubionych zespołów, nawet wczoraj kupiłam nową płytę i chciałam posłuchać ale Radmor jakiś czas temu wyzionął ducha, a PS4 nie odtwarza CD. Niby mogłabym puścić z Tidala przez Bluetooth na obecnym amplitunerze, ale to nie to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lyczko No właśnie nawet tych BDP już nie mogę znaleźć
  • Odpowiedz
Nazwijcie mnie boomerem, ale potrzebuję kupić odtwarzacz CD do amplitunera,


@dobrzecisiewydaje: nie kupuj odtwarzacza CD gdyż są bardzo stare i jest wysokie ryzyko awarii. Na sieci sa listy polecanych odtwarzaczy DVD które spokojnie dadzą dobrą jakość a ceny są często takie same bądź niższe.
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: Pioneer PD-107, świetnie wygląda i błyskawicznie zaczytuje płyty, PD-104 też nie najgorszy ale lepszy wizualnie 107 moim zdaniem. Mam oba w domu, sprawne jeszcze xD Ale nie sprzedam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ksiak: Miałem kilka odtwarzaczy, psuły się te nowsze i tańsze. Odtwarzacze lepszych firm (Sony, Panasonic, Technics) działały i odczytywały płyty bez problemów przez cały okres użytkowania (aż nie sprzedałem/nie zmieniłem na lepszy).
W tej chwili mam jakoś 30 letniego Technicsa który każdą płytę (nagrywaną czy oryginalną) odczytuje w sekundę.
Więc nie jest do końca tak jak piszesz, dużo zależy od zastosowanego lasera i pomieszczenia w którym sprzęt jest (kurz/dym papierosowy/brud).
  • Odpowiedz
Więc nie jest do końca tak jak piszesz, dużo zależy od zastosowanego lasera i pomieszczenia w którym sprzęt jest (kurz/dym papierosowy/brud).


@BLiNDEAD: właśnie o laser chodzi, tego nie jesteś pewny ile również już przetrwał/odczytał. Bezpieczniej zatem kupić coś nowego, gdzie niejako z natury ilość odczytów powinna być mniejsza. A w przypadku blu-ray dużo mniejsza bo wtedy sporo ludzi posiadało już odtwarzacze mp3 itp.
  • Odpowiedz
@ksiak: Co ty bredzisz w ogóle. CD cały czas są w modzie u "koneserów" audio. Jest dużo sprawdzonych sprzedawców gdzie można naprawdę dobrego CDka używkę kupić. Nie wspomnę o nowych sprzetach, bo jest tego w brud. Nawet z dostępnością części zamiennych ewentualnych nie ma problemu przy popularnych markach i można do vintage sprzętu dostać laser oryginał
  • Odpowiedz