Wpis z mikrobloga

Mireczki z #firma #b2b mam pytanko. Dostałem konkretną ofertę pracy, pracodawca wymaga jednak ode mnie B2B. Zaoferował mi "na fakturkę 5 000 na rękę + oczywiście podatki". Jak mam to w zasadzie rozumieć i na jaką kwotę wystawić im fakturę? On mi wtedy ogarnia VAT, dochodowy, zus czy sam VAT czy co? XD
  • 11
Mireczki z #firma #b2b mam pytanko. Dostałem konkretną ofertę pracy, pracodawca wymaga jednak ode mnie B2B. Zaoferował mi "na fakturkę 5 000 na rękę + oczywiście podatki". Jak mam to w zasadzie rozumieć i na jaką kwotę wystawić im fakturę? On mi wtedy ogarnia VAT, dochodowy, zus czy sam VAT czy co? XD


@hi_im_cayman: Dopytaj.

Bo moim zdaniem jak ma być tak szczerze 5000 na rękę, to faktura powinno być (5000x1,19(pit)
@graf_zero: Ulgę w zusie mam chyba na pół roku, potem ten mały zus, prawda?


@hi_im_cayman:

I jak to sobie wyobrazisz? Ze zleceniodawca (bo juz nie pracodawca) powie "od teraz płacę więcej bo ci się stawki zmieniły".

Liczysz po pełnym zusie i pytasz się pracodawcy czy o taką kwotę mu chodziło.
@zibizz1: wyraźnie mam napisane "na rękę"

@graf_zero: właśnie ten temat mnie zastanawiał i dlatego też zapytałem czy ktoś miał podobną sytuacje i jak to wygląda w praktyce, czy słowo "podatki" to po prostu vat, czy też dochodowy od kwoty i jak to wygląda w czasie jak stawki ulegną zmianie
@hi_im_cayman: spytaj na ile będziesz mógł wystawić fakturę, bo tłumaczenie gościa dziwne.
Jeżeli 5000zł na rękę to powinieneś wystawiać faktury na ~6200 (przy podatku 19%) + na zus 1457,49zł (z chorobowym), czyli ~7700zł netto + VAT