Wpis z mikrobloga

@Blaady: Azja byłaby najbogatsza, a nie Afryka. Dopiero w 1870 roku Europa wyprzedziła Azję pod względem PKB (45% globalnego PKB było w Europie, 38 % w Azji), wcześniej dochodziło według szacunków nawet do 70% globalnego PKB w Azji.


@Leninzone: Tak, tylko to nie jest najwazniejsze, i w sumie to jest zakłamywane we wszystkich memach o kolonizacji.

Prawda jest taka że cały swiat był nierozwiązywalnie biedny aż do wybuchu rewolucji przemysłowej w europie. Europa nie jest bogata dla tego że kolonizowała inne kontynenty. To jest prawie bez znaczenie. Europa i wszyskie miejsca na świecie gdzie jest dobrobyt sa bogate, ponieważ posiadają maszyny pracujące za ludzi. Europa nie musiała kolonizować niczego , by
  • Odpowiedz
przepraszam czym?


@Klepajro: Nie wiem Ale na pewno nie grobowcem. Dlaczego nie ma tam bogatych zdobień czy zwykłych opisów z życia faraona którego podobno tam złożono? .
  • Odpowiedz
nikt nie mówi o żadnej cywilizacji przy budowie Göbekli Tepe, archeolodzy podejrzewają że było to miejsce łowców i zbieraczy a nie zadnej wielkiej wywilizacji. Faktem jest, że to miejsce może być początkiem wszystkiego łącznie z rolnictwem.


@Klepajro: Ledwo odkopali kawałek tego kompleksu i to stosunkowo nie dawno więc mało o tym wiemy. Interesujące jest także to dlaczego to "miejsce łowców" zasypano specjalnie?
  • Odpowiedz
oceniasz dokonania jakiejś cywilizacji po tym ile jest na polskiej Wikipedii napisane?


@plushy: Gdzie ja napisałem, że coś oceniam. Po prostu nie jestem w temacie i normalnie w świecie poprosiłem o źródła kogoś kto wie więcej ode mnie.
  • Odpowiedz