Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deusa: chyba sam nie wiesz co piszesz. Tu nie chodzi o zdanie Stefana Smitha, tylko właścicieli dużych firm 8 korporacji mogacych inwestować w Polsce. Przy ciągłym braniu łudź za mordę i dużym fiskalizmie inwestorzy przestaną nas traktować poważnie.
  • Odpowiedz
@FlasH: a i jeszcze w nawiązaniu do radiowej trójki - czy to nie ci wywaleni "niezależni dziennikarze" założyli własne niezależne radio w którym miała panować wolność słowa i opinii, po czym wywalili (ci niezależni dziennikarze) dziennikarza, bo ten ośmielił się mieć własną opinie? Ten Wasz świat jest niesamowity!!!
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: z tym, sie zgodze, obciazenia fiskalne rzeczywiscie maja wplyw na decyzje biznesowe. Tylko tak dziala wolny rynek, ze jesli sie tylko zrobi miejsce to zaraz ktos ja zapelni. Tak czy inaczej nikt nie inwestuje tutaj z pobudek moralnych w imie walki o Twoja wolnosc, wiec sie tym nie przejmuj, co pomysla, bo oni to maja gdzies.
  • Odpowiedz
kazda wieksza firma z ogarnietym ksiegowym robi tzw ,optymalizacje podatkowa' - robi sie to w bardzo prosty sposob na rynku wewnątrzwspólnotowym, jest druga firma w takiej Holandii czy Irlandii, która wystawia fakturę za usługii doradcze na odpowiednią kwote i juz okazuje, ze firma w Poslce nie osiagnela zadnego zysku, podobnych mechanizmow sa dziesiatki - ciekawostka włoski Fiat jest zarejestrowany wlasnie w Holandii. Podatek, którego nie beda mogli ominac spowoduje, że choc część zostanie tu.


@deusa: ja sie pytam, która firma medialna tak robi? TVN? Polsat? Polska Press? Infor Biznes Sp. z o.o.??
Czy po prostu przesłanka ze w ogóle takie coś jest mozliwe jest wystarczająca by stosować odpowiedzialność grupową?

Nic sie nie boj zadna z Twoich stacji sie nie zwinie, a nawet jak sie zwinie to coz jak sam powiedziales prawo rynku, podatek jest dla wszystkich, wiec lepsi dadza sobie rade a gorsi nie -
  • Odpowiedz
@FlasH: a i jeszcze w nawiązaniu do radiowej trójki - czy to nie ci wywaleni "niezależni dziennikarze" założyli własne niezależne radio w którym miała panować wolność słowa i opinii, po czym wywalili (ci niezależni dziennikarze) dziennikarza, bo ten ośmielił się mieć własną opinie? Ten Wasz świat jest niesamowity!!!


@regor85: co ty #!$%@?? Jakiego dziennikarza wywalili?
  • Odpowiedz
Podałem przykład Wosia, bo on do tej pory był "Wasz". Wcześniej z TVP wywalono Ziemkiewicza, Gmyza, Gargas. Tak wiem, jak wyjebują "prawaków" to spoko, tyle, że ten fakt troszkę podważa wiarygodność Twojego wpisu o tym, że "nigdy wcześniej..."


@regor85: Woś, zdaje się, sam odszedł. Gmyz? Przecież to jest dziennikarza bez żadnych kompetencji i dorobku. Dziwisz się, że go wywalili skądkolwiek?
Gargas? Znajdź jeden dobry materiał Gargas.

Anita Gargas została zwolniona ze stanowiska kierownika Redakcji Publicystyki TVP1 przez ówczesnego p.o prezesa TVP
  • Odpowiedz
"@FlasH: ktos chce cenzurowac publiczna tv @OtwartyDyfer: ty się dobrze czujesz?"

No wiec bardzo dobrze sie czuje. A cenzurowac chca ci ktorzy krzycza dzis "wolne media" :) Wolne, zagraniczne, bez podatkow, a TVP Info zlikwidowac = ocenzurować. Tak zapowiadal pan Trzaskowski i jego medialne zaplecze w ostatniej kampanii. Dzig glosy o likwidacji TVP i TVP Info to druga strona medalu pt. "wolne media"....
  • Odpowiedz
@paul772: sprawdzilem pierwsza, z tych co podales dla ktorej znalazlem na szybko dane w internecie: Polska Press - w 2019 roku wykazal strate, wiec nie zaplacil zadnego podatku - danych z 2020 jeszcze nie ma.

Co do Twojego argumentu o wolnym dziennikarstwie i demokracji to sie zgadzam, dzialanosc dziennikarsko sledcza to filar demokracji. Tylko, ze dziennikarze nie dzialaja w prozni i maja swoich pracodawcow, a Ci maja juz rozne interesy,
  • Odpowiedz
sprawdzilem pierwsza, z tych co podales dla ktorej znalazlem na szybko dane w internecie: Polska Press - w 2019 roku wykazal strate, wiec nie zaplacil zadnego podatku - danych z 2020 jeszcze nie ma.


@deusa: to ze nie wykazały zadnego dochodu, nic jeszcze nie znaczy.

Tylko, ze dziennikarze nie dzialaja w prozni i maja swoich pracodawcow, a Ci maja juz rozne interesy, naprawde wierzysz, ze jakiekolwiek media zagraniczne wykazuja sie taka filantropia, ze dbaja o Ciebie i Twoja wolnosc
  • Odpowiedz
@paul772: ja sie z Toba zgadzam w kilku kwestiach, jednak uwazm, ze jest sporo mediow, ktore delikatnie mowiac nie dzialaja w najlepszym interesie Polski i robia to w bardzo wyrafinowany sposob, chetnie bym pogadal wiecej, bo madrze piszesz, ale nie mam czasu
  • Odpowiedz
@FlasH: ha ha ha! paradne!!! jeżeli to tak trudne podpowiem: jego imię zaczyna się na P jak Piotr, a nazwisko na J jak Jedliński... Ja wiem - u Was się nie wyrzuca, Wy "pomagacie" podjąć właściwą decyzję :D
  • Odpowiedz
@FlasH: a to że Ty kogoś uznajesz bądź nie za dziennikarza wcale nie znaczy, że dana osoba nim jest bądź nie... A co do Wosia... no cóż... Wasza narracja towarzyszu znana jest od lat :D podobnie jak z Jedlińskim.
Przypadek Gargas i innych, tych paru osób co przytoczyłem, bez względu na to kto, kogo i za czyich czasów #!$%@?ł troszkę rozkłada twoją narrację o "niespotykanych dotąd w historii Polski" zwolnieniach
  • Odpowiedz
@regor85: no pewnie... zwolnienie Gargas i Wildsteina tak ma się do czystek w mediach pisu jak zwolnienie 25% załogi osiedlowego warzywniaka do zwolnienia 25% pracowników PKP.
  • Odpowiedz