Wpis z mikrobloga

Mam w lokalu użytkowym ogrzewanie elektryczne. Jeśli zużył bym ten sam prąd co idzie do grzejników na kopanie krypto byłby to darmowy prąd. Możecie mi polecić jakiś szybki setup? Sprzęt nie musi być bardzo energetycznie wydajny, ważne żeby był ekonomiczny, żeby nie ryzykować tego, że nigdy się nie zwróci :) Z góry dzięki za pomoc.

#btc #bitcoin #komputery #pcmasterrace #hardware #kryptowaluty
TomekSteplowski - Mam w lokalu użytkowym ogrzewanie elektryczne. Jeśli zużył bym ten ...

źródło: comment_1612934122KWfobF4cXVh7j9hGF3yp98.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@TomekSteplowski: wydaje mi się że można to policzyć. Procki i karty graficzne mają w parametrach wartość TDP, która rozwija się do Thermal Design Power, która określa ile maksymalnie mocy cieplnej generuje podzespół.

Zakładając, że to GPU dostaje po tyłku, a taki AMD RX 5700 XT ma ten parametr na poziomie 225W to możesz jakoś sobie zacząć coś szacować.

Pewnie sprawność tego parametru nie jest bliska 100 procent, tho ( ͡°
  • Odpowiedz
Pewnie sprawność tego parametru nie jest bliska 100 procent, tho ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pamiętaj, że grzejniki na prąd są bardzo wydajne i prawie całą moc pobraną z gniazdka zamieniają na moc cieplną.


@frow: Dzięki za komentarz. Komputer też całą moc zamienia ostatecznie w ciepło.
  • Odpowiedz
@TomekSteplowski: jak znajdziesz jakieś fajne rozwiązanie to też chętnie przeczytam.
Kiedyś doszedłem tylko do tego że kupiłbym poleasingowy komputer/serwer dell, i dołożył tylko kartę graficzną.
Nie wiem czy aktualnie to nadal dobre rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@InPay: dlatego kupowanie byle czego mija sie z celem aby skutecznie przerabiac moc elektryczna na crypto potrzeba nowoczesnego sprzetu i sporej inwestycji , w innym wypadku lepiej zainwestować w klimatyzator i oszczędzać na pradzie dzięki energii pobranej z otoczenia
  • Odpowiedz