Wpis z mikrobloga

Czy Hyundai i30 (I generacja) to to samo co KIA CEED I. gen? Bo tak szukałem sobie CEED'a i przez przypadek trafiłem na to auto i jest łudząco podobne, wnętrze też jakieś takie znajome.
#kia #hyundai
  • 3
@mikorys: mechanicznie to prawie to samo, różnica jest chyba w zawieszeniu i jakichś innych pierdołach przez które jedno jest trochę cięższe od drugiego. Różnią się za to wyraźnie designem w środku. To dosyć normalna praktyka wśród producentów, ale tutaj co racja to racja, że poszli daleko z kopią 1:1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nutaharion: Ok, to inne pytanie, planuję sobie kupić auto, sporo jeździłem kią ceed rodziców i było tam dużo miejsca dla mnie i jechało się zajebiście, mogę w takim razie sądzić, że tak samo będę się czuł w I30? Tzn tyle samo miejsca na nogi i podobny komfort jazdy? Bo w sumie znalazłem idealną sztukę tyle, że 500km od domu.
@mikorys: Akurat w I gen. Hyundai chyba lepiej wypadał nieco (szczególnie wykończenie), choć gro części faktycznie identyczna. Przejechałem nim 120 kkm i po niecałych 9 latach użytkowania sprzedałem. Poza przeciekiem na chłodnicy klimatyzacji nie było nic poważniejszego. Acz łańcuch rozrządu się już wyciągnął i pomału pasowało go zmienić wg mnie.
Kupił go jakiś dziadek (60km dalej) i z tego co wiem, to jeździ dalej :)