Wpis z mikrobloga

@topol_123: jeśli się nie rejestrowałeś sam to jesteś zarejestrowany tam skąd przyjechałeś. jak chcesz zmienić przychodnię na tutejszą to idziesz tam gdzie chcesz i mówisz ze chcesz się przenieść.
  • Odpowiedz
@sesesesese @pedroza

beka, bo dzwoniłem do swojej macierzystej przychodni i powiedzieli, że nie jestem tam zarejestrowany, a jeszcze 2 lata temu byłem
Czy moge zarejestrowac sie telefonicznie do dowolnej przychodni w Lublinie? Nie wiem jak to działa xd
  • Odpowiedz
@topol_123: nie musisz się też do żadnej przychodni przepisywać aby skorzystać z wizyty w ramach NFZ (ale większość będzie uważać że musisz).
słowo klucz: wizyta nagła,

Przychodnie nalegają na zapisanie się do POZ bo za wizytę nagłą mają jednorazową stawkę 45 PLN(?) , za POZ jeśli dobrze kojarzę 171 PLN/rok, niezależnie czy korzystasz, czy nie.
  • Odpowiedz
@randomowy_uzyszkodnik: precyzując, jak to widzi moje konto pacjenta
Kod świadczenia wg. NFZ: 5.01.00.000004
"porada lekarska udzielona osobie spoza listy świadczeniobiorców zamieszkałej na terenie tego samego województwa ale poza gminą własną i sąsiadującymi z tym miejscem lub osobie spoza listy świadczeniobiorców zamieszkałej na terenie innego województwa"

I nagła to one jest bardziej z nazwy, mi się zdarzyło 3-4 razy korzystać tak przy klasycznej grypie czy innym przeziębieniu, poza miastem gdzie mieszkam.
  • Odpowiedz