Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa, który będzie mi służył do programowania (web development) oraz obsługi programów graficznych takich jak, Photoshop, Illustrator, XD, Figma, Sketch.

Czy możecie mi doradzić jakieś konkretne modele? Zależy mi na tym, by laptop pracował szybko, wytrzymał kilka lat i miał ładny estetyczny wygląd. Maksymalny budżet to 4500-5000 zł.

Myślałam nad którymś z tych dwóch:

1. ACER ASPIRE 5 https://www.x-kom.pl/p/609708-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-1135g7-20gb-512-w10-ips-mx350-srebrny.html.

2. LENOVO LEGION 5 https://www.x-kom.pl/p/612960-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-960-win10x-gtx1650-120hz.html.

Pod względem wizualnym, zdecydowanie bardziej podoba mi się pierwszy laptop. Czy wystarczy on do moich potrzeb? Jeśli nie, to czy znacie jakieś ładne laptopy z dobrymi parametrami?

#pcmasterrace #komputery #laptopy #programowanie #webdev #webdesign #uxdesign #uidesign #grafikakomputerowa #kiciochpyta
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pyzunia123: laptop będzie stał czy będziesz go nosił ze sobą? Jak będzie tylko stał to kup PC. Jak będziesz nosił, to kup ultrabooka - z taką specyfikacja jak podałeś niestety będzie to wydatek o ok 2k większy, ale różnica 1kg wagi jest tego warta. Sam mam już kilka lat (chyba z 4 albo 5) ASUSa UX430UQ i służy mi do tego samego co Tobie. Mam na nim 2 win 10
  • Odpowiedz
@Pyzunia123: @77LatBedeNiedojrzaly:
Przesiadłem się z hyperbooka ma macbooka, oba w podobnym budżecie i no to jest przepaść na korzyść macbooka pod każdym względem poza kartą graficzną i ilością portów.

@Pyzunia123:
MacBook Air M1 16GB, 512 GB Niestety 2k poza budżet, ale do tych zastosowań pod każdym względem będzie lepszy od wymienionych tutaj lapków.
  • Odpowiedz
@Pyzunia123:
https://www.x-kom.pl/p/621018-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-7-32gb-512-win10x-rtx2060-120hz.html
LED IPS 120Hz Mocna grafika pod obliczenia wraz z wydajnym prockiem, (sam użytkuję podobną jednostkę w podobnych programach + CAD, Inventor, pakiet Adobe i pracuję się świetnie)
https://www.morele.net/laptop-acer-nitro-5-an515-44-nh-q9hep-00d-32-gb-ram-1-tb-m-2-pcie-7281352/ Opcja ze słabszą grafiką ale z większym dyskiem, w poprzedniku te 512GB może okazać się mało na początek ale jeżeli jest opcja dorzucenia nawet zwykłego SSD to będzie lepszym wyborem.

To moja luźna propozycja :) jak jakieś pytania to śmiało
  • Odpowiedz
@Pyzunia123: Jeśli będziesz używać programów graficznych to potrzebujesz czegoś co ma dobrej jakości matrycę - zaproponowane przez Ciebie modele nie są w tym zakresie dobre. Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Matebook 14 z Ryzenem 5 4600H, w wersji 16GB RAM. Spełnia raczej wszystkie Twoje wymagania i z doświadczenia wiem, że to bardzo solidny sprzęt, w tym przedziale cenowym bezkonkurencyjny, jeśli szuka się dobrego stosunku wydajności i jakości do ceny.
  • Odpowiedz
@Zelber: Widać że niestety dużo osób tutaj poleca modele tylko pod parametry. OP robi w grafice a tu #!$%@? ekranowe w typie Hyperbooka, Legiona czy Acera
  • Odpowiedz
@L3gion: No ja cisnę stackiem mobile dev + fotografia + czasami jakaś drobnica graficzna.
Z perspektywy fotografii ekran w hyperbooku to był dramat. Szczególnie, że fotografia w głównej mierze prasowa, słana na miejscu z lapka. Z drugiej strony macbook postawiony obok graficznego EIZO wyświetla to samo.
  • Odpowiedz
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec:

Pukaj dalej do dE i kup sobie OLED przyjmij ze 95% ludzi na swiecie leci na marnej matrycy i skoncz juz z numerkami bo czkawki dostaniesz. Kolor i kontrast ma byc w miare a ekrany są różne.

Tylko jakie to ma znacznie, jeżeli poprawne odwzorowanie koloru jest jedno? To, że ktoś może mieć(ale nie musi) problem z poprawnym wyświetlaniem koloru nie znaczy, że należy mu oddawać źle obrobiony plik.
  • Odpowiedz
@L3gion: M1 od apple to zależy do czego. Nie wiem czy czytałeś/oglądałeś recki ale programy ze stajni Adobe są skrajnie niestabilne jeszcze i praca na nim to udręka. Do tego @Pyzunia123 pisze, że #programowanie w webdev i pytanie jaki ma setup do codziennej pracy bo Dockera na M1 jeszcze długi czas nie odpali.
  • Odpowiedz
@ajgoron:

Nie wiem czy czytałeś/oglądałeś recki ale programy ze stajni Adobe są skrajnie niestabilne jeszcze i praca na nim to udręka.

Wersje natywne. Wersje intelowskie przez rosettę działają bez żadnych problemów.

bo Dockera na M1 jeszcze długi czas nie odpali.

Docker już działa na m1. Podobno jest ok ze stabilnością, ale tutaj nie mogę się wypowiedzieć z własnego doświadczenia.
  • Odpowiedz