Wpis z mikrobloga

#krakow motomircy, korzystacie z abonamentu dla mieszkańców typu K (10 zł miesięcznie za parkowanie samochodu w strefie a, b, c przy swoim miejscu zamieszkania)?

Czytam wytyczne i nadal nie wiem, czy muszę mieć dowód rejestracyjny samochodu z adresem, w którym jest strefa, na którą chcę abonament? Czy muszę mieć zameldowanie stałe lub tymczasowe?

Zameldowany jestem poza Krakowem, w dowodzie rejestracyjnym mam adres krakowski ale z nie tam gdzie jest strefa, pit rozliczam w Krakowie. Myślałem że wystarczy tylko ten pit i umowa najmu z odpowiedniej strefy, ale z tego co czytam, to chyba nie jest tak łatwo i muszę mieć dowód rejestracyjny z tej strefy? :/
  • 7
@gundogawa: Dowodzik z adresem w strefie, a żeby to uzyskać potrzebujesz meldunek przynajmniej tymczasowy. Sam mam auto na Krakowskich blachach zarejestrowane w Krakowie ale po przeprowadzce na Zablocie musiałem najpierw zrobić meldunek tymczasowy i potem „przerejestrowac” samochód (tak naprawdę Pani przy okienku wykreśliła stary adres i zapisała nowy cienkopisem) XD
@gundogawa: Serio, poprzedni adres został skreślony za pomocą tego samego cienkopisu i linijki XD Meldunek tymczasowy to była kwestia paru minut, obie sprawy załatwiłem w ten sam dzień, łącznie mi zeszło pol godziny ze wszystkim. Przy okazji mam protipa na to aby nie rejestrować się w urzędzie i wejść bez kolejek. Przynajmniej na Wielickiej działało XD
@gundogawa: Meldunek tymczasowy to właśnie kwestia kilku minut jak masz ze sobą wszystkie dokumenty. Co do biura na Reymonta to ja zawsze trafiałem na kolejki, ale idzie to w miarę szybko. Załatwiasz na miejscu tylko musisz mieć ze sobą pierwsza stronę ROZLICZONEGO pitu. Ja o tym nie wiedziałem i wziąłem tą kartkę która dostałem w pracy przed rozliczeniem xD Ale trafiłem na miłą babkę, która przymknęła oko i pozwoliła mi pokazać