Wpis z mikrobloga

Jak można analizować co się dzieje od tygodnia na papierze SERINUS, obroty ogromne kurs po skoku trudno odgadnąć, ktoś w kilku słowach opisze co tu się właściwie odwala?
#gielda #serinus
  • 4
  • Odpowiedz
@a-l_d: ciężko tak na prawdę powiedzieć, była pompa do 2 PLN napędzana hajpem na papier i pozytywnie odebranymi działaniami Spółki (chociaż niepotwierdzonymi wynikami albo pozytywnym wynikiem odwiertu na Ukrainie). Po wypowiedzi Prezesa odnośnie różnicy ceny akcji na giełdzie w Londynie a GPW cena zmierza właśnie w kierunku zrównania się do 3.5-4.0 GBX czyli ponowne 20 groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja już z tego wyszedłem na 1.4-1.7
  • Odpowiedz
@Xinnoth: o ile nie byla to zwykla pompka nastawiona na wzrost ceny i wyleszczenie spoźnialskich po pamietnym zawieszeniu, gdzie nagle polecialo z 2 zl na 1.4. Wg mnie ludzie nie wroca juz tak masowo, ale na jakis longterm po udanych odwiertqch mozna wrzucic maly pakiet.
  • Odpowiedz
@macabrankov: wrócą jak bedzie info, ze sie dowiercili do duzego złoża. jesli info bedzie lipne to nie bedzie pompki. powinni koło weekendu dowiercic się bo mija 4tyg a tyle miał trwac odwiert o ile bedzie zgodnie z planem. Mozliwe, ze prezes nie zdazył kupic na dołku i stąd info, zeby zbic wartosc. Pozniej kolejne, ze jednak sprzedaje bo wpadł na super pomysł inwestycyjny :)
  • Odpowiedz