Wpis z mikrobloga

Siema mirki,
Mój monitor podczas wlączania/wyłączania aplikacji pełnoekranowych (kiedy ekran robi się ciemny) czasami wyświetla taki cienki niebieski pasek na mniej niż pół sekundy, czy mam powód do obaw? na początku myślałem, że to grafika ale dzieje się tak również kiedy podłącze do monitora laptopa. Dodam też, że kiedy jeszcze używałem Windowsa ekran wyłączał się co jakiś czas podczas oglądania seriali na Prime Video (tylko tam, nie działo się tak podczas oglądania filmów przez VLC). Zrobiłem formata, przeinstalowałem wiele razy sterowniki, używałem innych przeglądarek, ale nie pomogło, dopiero na Linuxie się tak nie dzieje.

#komputery #pcmasterrace #pytanie
  • 11
@tommy-vercetti: No spoko, rozumiem :-)
Zaskakuje mnie czasem lekkość decyzji wielu osób o formatowaniu; jedna rzecz to backup danych (o ile ktoś nie trzyma wszystkiego w chmurze, NASie lub dysku zewnętrznym); a druga - mi byłoby szkoda czasu. Zpatchowanie systemu + instalacja niezbędnego softu to u mnie dzień w plecy. Dlatego zwykle naprawiam usterki.
@tommy-vercetti: często jak coś nie działa to dobrym pomysłem jest wypróbowanie tego z innym sprzętem :-)
Oczywiście mądrzę się, pomyłki w ściganiu problemów zdarzają się i mi; ostatnio w robocie przeinstalowywałem system na VM a problem tkwił zupełnie gdzie indziej