Wpis z mikrobloga

  • 1
@Stallion45 sluchalbys wiecej niz jednej jego wypowiedzi czy wywiadu to byś zmienił zdanie, z calego tego burdelu brzmi najbardziej rozsądnie
  • Odpowiedz
@kicjow: oczywiście. Tak jak Gut i Simon, co nie? Wypowiadanie się, a nakręcanie spirali strachu, straszenie zgonami, konsekwencjami, powikłaniami to było pieprzone straszenie bo czas pokazał, że wirus nie jest tak groźny na jakiego go kreowano.
  • Odpowiedz
@Krupier: no to właśnie wypowiadali się bazując na innych wirusach i pandemiach w przeszłości. Nie da się przewidzieć co się wydarzy, a lepiej dmuchać na zimne. Teraz z wygodnej pozycji łatwo jest krytykować, ale rok temu nie mieliśmy wiedzy z czym mamy do czynienia, no ale analiza wsteczna zawsze spoko xD
  • Odpowiedz
@kicjow: ja nie mówię o rok temu, ale nawet o kilka miesięcy temu (a niektórzy z nich dalej tę narrację prowadzą). Rok temu to Gut mówił, że to wirus jak każdy inny i problem istnieje tylko dlatego, że go zauważyliśmy.
  • Odpowiedz
@Krupier: Guta i Simona wypowiedzi nie kojarze, ale Grzesiowskiego pamiętam, że wypowiadał się jedynie w zakresie covid i porad dotyczących przebiegu choroby i mówił sensownie, bez żadnego "nakręcania". Zresztą oni nie mają żadnej mocy ustawodawczej, więc jedyne pretensje to można mieć do Panów ze zdjęć obok :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: a co mieli mówić jak nie wiedzieli do końca z czym mają do czynienia? Teraz każdy mądry bo wie po fakcie xD Zresztą przeciętny Kowalski i tak ma w dupie co tam mówi jakiś doktorek w tv bo on i tak wie najlepiej. A no i nie wiem o jakiej spirali strachu mówisz, skoro Vati już w czerwcu mówił, że nie ma sie czego bać XD
  • Odpowiedz
a co mieli mówić jak nie wiedzieli do końca z czym mają do czynienia? Teraz każdy mądry bo wie po fakcie xD


@kicjow: no toć mówię, że oni głoszą to nadal. Rok temu mogli tak gadać, ale jak wciąż podtrzymują tą narrację no to sory.

Zresztą przeciętny Kowalski i tak ma w dupie co tam mówi jakiś doktorek w tv bo on i tak wie
  • Odpowiedz
@Krupier: widocznie w innych kręgach się obracam, u mnie większość znajomych i rodzina ma totalnie wyje... ;) a i też nie śledzę już tak mediów, żeby stwierdzić czy faktycznie nadal tak jest. Jeśli ktoś opiera swoją wiedzę jedynie na wypowiedziach "ekspertów" no to nie mam dla niego dobrej wiadomości ;) Kojarzę go tylko z wypowiedzi z okolic początku pandemii i nawet miał tu ama na wykopie i był odebrany w
  • Odpowiedz
Kojarzę go tylko z wypowiedzi z okolic początku pandemii i nawet miał tu ama na wykopie i był odebrany w większości pozytywnie, stąd moje zdziwienie odnośnie nienawiści lokalu do tego Pana :D


@kicjow: też pamiętam. To był początek tego szaleństwa gdzie jeszcze nikt nie wiedział czego się spodziewać i każdy był nastraszony filmami z Chin gdzie ludzie padali ja ulicy (teraz to jedno wielkie XD jak się o tym pomyśli).
  • Odpowiedz
@Krupier: z tego co wygooglowałem, z jego ostatnich wypowiedzi wynika, że jest za otwarciem wszelkich branż pod zachowaniem zasad sanitarnych i ja się pod tym podpisuję

Będę z uporem maniaka powtarzać: można otworzyć każdą działalność, tylko trzeba przygotować procedury bezpieczeństwa – oznajmił w "Faktach po Faktach" doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID-19.


Ekspert zauważył, że prowadzenie narracji, w której z jednej strony mamy stabilizowanie sytuacji, a z drugiej pozorne otwarcie niektórych obszarów, bez żadnych wskazówek na przyszłość, jest wyjątkowo niepokojące. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że na razie nie ma koncepcji, jak dalej otwierać gospodarkę.

- A moim zdaniem, to już byłoby możliwe - w tym kontekście, że poszczególne branże powinny przygotowywać szczelne procedury prewencyjne i można byłoby próbować, podobnie jak chociażby te szkoły podstawowe otworzyliśmy. I stopniowo otwierać, obserwując skutki
  • Odpowiedz
@kicjow: oo, to nie słyszałem. To dobrze, że zmienił zdanie. Ale wciąż zostaje jeszcze bardziej medialny i zeschizowany Simon oraz dziadek z demencją czyli Gut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz