Wpis z mikrobloga

Hej, nosze się z zamiarem zakupu ceramiki do mojego filterka .Mam filtr kaskadowy fzn3 ( narazie sama gąbka w środku). I tu moje pytanie, skoro mam tam 2 kosze na materiał filtracyjny to po zakupie ceramiki jak prawidłowo to umieścić? Czy zrobić system np. skrócić troszkę gąbki i ceramikę dać na nią . Czy zrobić coś takiego, że w jednym kubełku pełna gąbka a w drugim sama ceramika. Ktoś ma podobne doświadczenia?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#akwarium #akwarystyka
  • 10
@lajtowo: najpierw woda powinna być oczyszczona mechanicznie zanim trafi na ceramikę, gdy po jednej stronie dasz jedno medium a po drugiej drugie, to przy konstrukcji tego filtra przepływ powinien się zaburzyć i zwiększy się tam gdzie będzie mniejszy opór, czyli na ceramikę, czyli jeszcze szybciej się ona zabrudzi i przestanie spełniać swoją funkcję
@Taurus85: czyli z tego co mówisz wychodzi na to, że lepiej dać pod spód gąbkę i na to ceramikę. Tylko widzę taki minus ,że gąbka zapycha się szybko i spada wydajność. Co za tym idzie trzeba często ją płukać a żeby tam się dostać to będzie trzeba ruszać tą ceramikę... no nic będę kminił , dzięki za odp( ͡° ͜ʖ ͡°)