Wpis z mikrobloga

@hashus: krotko w temacie siedze i glownie sledzilem poczynana funduszy hedgingowych i mediow.
Ostatnio zainteresowalem sie tym typem DFV. Nie znam jego historii, dopiero bede musial poczytac, wiec wyprowadz mnie z bledu jak sie myle. On zaczal nagrywac streamy na YT 6 miesiecy temu - i w sumie od razu zaczal gadac o GME? Nic mu nie zarzucam, bo koles ma pewnie leb, ale z tego co rozumiem to mial
  • Odpowiedz
  • 0
@komentator_2020: Nie mam pojęcia szczerze, jak dla mnie jedna i druga strona rozgrywa takich szaraczków jak nas. DFV na bank wyszedł z zajebistym zyskiem, ale dla mnie to była akcja typu pump&dump, problemy funduszy zaczęły się w momencie kiedy akcja się nagłośniła, bo okazało się ze jest zbyt głośno wokół tych spółek żeby spokojnie grać sobie sporty. Zawsze biore pod uwagę ze jedna i druga strona chce nas wyruchac. Nikt
  • Odpowiedz
@hashus: to co piszesz jest prawdopodobne. Moze tez byc tak, ze DFV potrzebowal ludzi i kapitalu do zrobienia tej akcji, ale nie zakladam, ze obie strony zyskuja na szarakach.
Ja z calej tej akcji nauczylem sie jednej rzeczy chyba - nie czytac newsow na portalach finansowych. Te naglowki o srebrze, to opluwanie WSB - newsy pisza ludzie, ktorzy reprezentuja interesy pewnych grup. Mozliwe, ze wszystkie newsy to zwykle sterowanie szaraczkami.
  • Odpowiedz
  • 1
@komentator_2020: Nie No granie shortow to po prostu odwrotność kupowania akcji i liczenia na wzrost, liczysz na spadki kursu - na dużym obrazku tak jak piszesz, bo szaraczki grają na wzrosty. Ja bym nie rezygnował z czytania newsow, bo bez nich nie będziesz miał żadnego poglądu na sytuacje spółki w która wchodzi, tylko nie traktował opinii jako faktu. Sam się #!$%@? w amc, bo główny nurt mediów mówił żeby nie
  • Odpowiedz
nadal to wszystko jest bardzo dziwne, wiec nie mozna mowic, ze juz po wszystkim mozna sie rozejsc. Akcje skacza po kilkadziesiat % w ciagu dnia. Ja osobiscie bardziej wierze w gme. Mam obecnie Amc , bo na gme mnie obecnie nie stac. Jakbym wiecej zarabial to bym wzial gme dla sprawy.
  • Odpowiedz