Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Szukam opinii o mieszkaniu w bloku na parterze, z ogródkiem, nowe niskie budownictwo max 4 kondygnacje.
Z minusów, które zauważyłam u sąsiadów u mnie:
- zaglądanie do ogrodu i w sumie bycie na widoku, grodzenie mało daje, bo pełen widok z góry,
- spadające ‚smieci’ od całej góry: pojedyncze pety, szczątki kwiatów z balkonów, liście itd, w czasie wiatru pranie z wyższych pięter ( ͡º ͜ʖ͡º) i inne gadżety,
- straty ogrzewania, czasem (może często?) wilgoć, zapach stęchlizny (na to skarżą się sąsiedzi chociaż nasz blok został oddany dopiero rok temu)
- brak możliwości zagospodarowania ogródka na swoj pomysł, bo zostało to ustalone przez architekta i trzeba trzymać spójność wg określonych wytycznych,

+ ogródek nooo

Chciałam kupić drugie mieszkanie, może pod wynajem, może i dla siebie. Trochę kusi ten ogródek, ale nie wiem... (patrzę na spore ogródki minimum 40m^2)
  • 13
@nicnieslyszalam: ogrodki w takich blokach to syf... juz nawet niech nie smieca .. to impreza - pety , trzepanie czegokolwiek na balkonie masz to u siebie . jakies deszcze - wszystko leci do ciebie. :) reszte minusow dobrze wypunktowales. no i jeszcze niech z imprez wieczorem wracaja - halas , albo sie odleja , albo wrzca.. pomijajac kradzieze itp
@nicnieslyszalam: z minusów jeszcze, większe prawdopodobieństwo kradzieży, hałas ciągły, znajomi narzekają głównie na ludzi co mają walizki i jadą po kostce brukowej itp.

z plusów to nie trzeba czekać na windę ;P
@nicnieslyszalam: ja mieszkałem przez rok i było bardzo spoko. W Twoim przypadku cała góra to 4 rodziny/osoby, więc nie ma co zakładać że będą śmieci. Równie dobrze możesz kupić na 3 piętrze i mieć patologię nad sobą przez którą nie będziesz spać.
Generalnie ogródek ogródkowi nie równy, niektóre wręcz wyrastają na ulicę i wygrzewanie się na nim czy czytanie książki na leżaczku latem jest krępując.
Trzeba patrzeć na indywidualny projekt i
@sudety: Patrzę na taki w bloku, w którym już mieszkam - sąsiedzi się wyprowadzają z miasta. Ogródek nie od drogi i chodnika (mamy pojedynczy niski blok otoczony ogrodem w ogóle, bez kontaktu bezpośrednio z ulica czy chodnikiem) skierowany na ogród kolejnej prywatnej posesji. Straszy mnie ta wilgoć, bo nie wiem czy to przesada, ogólnie to marudzący na wszystko ludzie i tak średnio im wierze, bo problem nie występuje u innych obok.
@nicnieslyszalam mieszkanie na parterze z ogródkiem niestety ale wiąże się z tym że będziesz miała stos petuncji, śmieci, ciuchów, zabawek dla dzieci i jakiś zwierzaków ogólnie wysypisko. Ja mieszkam od 5 lat i odliczam dni do wyprowadzki
@nicnieslyszalam ogólnie ogródek jest tak mały że może w 3 osoby można stanąć zapalić i to maks. Jeśli chodzi o starty ciepła to są masakryczne. Drzwi do wyjścia na taras to po kilku latach są tak #!$%@? nieszczelne że wystarczy rękę przyłożyć i czuć którędy zimne powietrze się dostaję. Ogólnie albo się dusisz albo zamarazasz w nocy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nicnieslyszalam: ja swój ogródek uwielbiam. Ale to wszystko zależy od inwestycji, bo u mnie np. jest tak z dwa metry nad poziomem chodnika i nikt nie zagląda. Petów nikt nie rzuca, bo nikt z sąsiadów nie pali, a nawet jakby palili to to są cywilizowani ludzie, znamy się i lubimy, więc na złość sobie nie robimy. Czasem spadnie jaka zabawka, ale mega rzadko (kiedyś młody rzucał kasą :D).
Za ogrzewanie płaciłam
@nicnieslyszalam i płotek na pół metra wysokości też nie daje zbytniego poczucia bezpieczeństwa. Ogólnie to baaaardzooo odradzam mieszkanie z ogródkiem w nowym budownictwie. W szczególności w nowym bo serio budują je na odwal się i po kilku latach wszystko się sypie, plus częściej zdarzają się buraki ze wsi które nie opanowały zdolności operowania popielniczką
@nicnieslyszalam: To zamów sobie ekipę która sprawdzi wilgoć w ścianach, pod podłogami.. to kilka stówek a będzisz miała spokój. Ja takiego problemu nie odczułem, mieszkanie miało 8 lat. Również nie miałem śmieci, bo tylko 3 balkony nad sobą. Trzeba rozróżnić mieszkanie z ogródkiem w bloku z 15 piętrami, a mieszkanie z ogródkiem w małym, kameralnym bloku..