Wpis z mikrobloga

⓪ TLDR
Zainspirowany wczorajszymi wpisami o pompach w #kryptowaluty postanowiłem przeprowadzić pewne doświadczenie. Opisuję niezorientowanym jak w rzeczywistości działa Pump&Dump, ale przede wszystkim będę wchodził w pompy w krypto, dzielił się wynikami i przemyśleniami. Pierwsza pompa SKYBTC wczoraj za mną. Nie jestem nowy w krypto, ale pompy omijałem zazwyczaj z daleka - z przyczyn opisanych poniżej

Jak działa P&D
Pump & Dump polega na wybiciu (PUMP) zazwyczaj małoznaczącej kryptowaluty względem BTC poprzez jej zamsowany zakup, a następnie szybką sprzedaż (DUMP) po wyższych cenach. Aby te warunki zostały osiągnięte zakup powinien nastąpić w:
➥ jednym momencie,
➥ na tej samej platformie
➥ przez wiele osób (setki, tysiące).
Z racji tego, że pompowana waluta ma zazwyczaj niską kapitalizację w dość prosty sposób jej cena wzrasta kilka a nawet kilkanaście razy. Dła ułatwienia można przyjąć że 1000BTC jest w stanie wypompować cenę 10x. Dla zwykłedo Mikra to kwota kosmiczna, ale istnieją grupy które zrzeszają osoby chętne do załapania się w ten pociąg. Dwie, które znam i do których należę na Discord to BigPumpSignal i WallStreetBets (oczywiście). Na tych grupach ogłaszane jest kiedy i gdzie będzie pompoawana dana para XXXBTC. Oczywiście właściwa waluta jest podana dopiero w momencie gdy następuje godzina 0. Wtedy zaczyna się zabawa i w zasadzie obowiazuje zasada, kto szybszy (by zakupić taniej) ten lepszy. Niektórzy mają szybkie palce, inni korzystają z botów, inni mają szczęście

Jak NAPRAWDĘ działa P&D
Na P&D zarabiają przede wszystkim organizatorzy grupy, ich znajomi i czasami grubasy którzy się wkupią wkładem lub osoby mające dużo śledzących w social mediach i wkupią się wkładem osobowym (czyli dostarczą jeleni na których można zarobić). Wspomniałem, że istotny jest zakup jak najwcześniej. No więc te osoby kupują sekundy (czasem minuty) zanim "ulicy" zostanie wyświetlona nazwa pompowanej waluty. Dlaczego sekundy wcześniej? Taki zakup nie może nastąpić zbyt wcześnie, bo zostanie wyłapany przez innych. Wszystko musi wyglądać legitnie a kurs powinien być podbity w tej samej minucie co zaczyna się pompa. Zakup następuje więc sekundy przed ujawnieniem pompowanej waluty. Po ujawnieniu kurs szybuje w kosmos kilka/kilkanaście razy w ciągu pierwszych sekund, by następnie spaść, wzrosnąć i znowu spaść. Zmienność jest porażająca - wykres tego nie pokazuje. Po pierwszej minucie można przyjąć że jest już po zabawie. Kto nie sprzedał może obudzić się z ręką w nocniku.

Po co ja w ogóle o tym piszę?
Stwierdziłem, że jestem w stanie poświęcić część assetów na długofalowe doświadczenie i pokazanie czy na tym da się zarobić (podejrzewam że nie). Skutkiem ubocznym, ale dość istotnym będzie uświadomienie Mirków, że jest to piramida finansowa, która ściśnięta jest do około 1-3 minut. Przy okazji może się czegoś nauczę

Zasady
▶ Mój plan:
➥ wchodzenie w pompy za kwotę 0,005-0,01BTC
➥ nie akumuluję zysków/strat do kwoty którą operuję
➥ gram do maksymalnej całościowej straty 0,03BTC
➥ gram tylko na Binance i tylko pod pompy które startują w momencie ogłoszenia. Bez Elona, bez grup które mówią że za 3 dni będą pompować DOGE
➥ cel z pompy to dla mnie +30-80% w ciągu pierwszej minuty. Można zapomnieć o pomnożeniu x10. Nawet x2-3 może być ciężkie. Natomiast w miarę szybkie wejście powinno teoretycznie umożliwić zakładany zysk

▶ Następne kroki:
Wprowadzam ulepszenia - zaczynam od ręcznego wklepywania na ślepo w telefonie pary walutowej, docelowo napiszę bota do transakcji (lub wykorzystam istniejącego) i skrapowania z Discord. Poszukiwanie każdej sekundy oszczędności jest istotne!

▶Co wam daję:
➥ zrzuty z wejścia/wyjścia bez ściemy
➥ przebieg pierwszej minuty pompy - coś czego nie zobaczycie na traidingview a uświadomi wam jakie są fluktuacje kursu w tym czasie
➥ podsumowanie pompy
➥ jeżeli będzie czym się podzielić/pochwalić - kod źródłowy

POMPA NR 1
Co to była za piękna pompa. Nie zapomnę jej nigdy. Po minucie przestałem się już interesować.

➥ Co: SKYBTC
➥ Kiedy: 03.02.2021 2100GMT (wczoraj)
➥ Grupa: Big Pump Signal
➥ Low: 2666 Satoshi
➥ High: 48560 Satoshi
➥ Wzrost: ~1800%
➥ Moje wejście: 0.01047620 BTC (kurs 21380 Satoshi)
➥ Moje wyjście: 0.01527072 BTC (kurs 31814 Satoshi)
➥ Zysk: 45,8%
➥ Skumulowany zysk: 0.00479452
➥ Przebieg: Na ogłoszenie czekałem na Discord BPS. Z racji że chciałem odpalić równocześnie automacik do pobierania wartości kursu co ~1sek, to straciłem około 2 sekundy na starcie (niby wpisanie tylko 3 liter). Mój automat pokazał, że pierwszy zwrot o wartość wrócił z Binance w 10 sekundzie, więc przypuszczam że wpis na Discord pojawił się z około 7-8 sekundowym opóźnieniem (czyli 21:00:07 GMT). Zakładam, że czas serwerów jest zsynchronizowany, więc moje podejrzenie jest takie, że pompa już trwała dla insiderów. Dodatkowo, w ciągu 5 minut przed ogłoszeniem kurs wzrósł z 2600 do 2900 satoshi, a wolumen z ok 0.6BTC do ok 6BTC. Widać, że insiderzy zaczęli wchodzić wcześniej. W moim przypadku zakup nastąpił w 15 sekundzie a sprzedaż w 23 sekundzie (odpalenie automatu + znalezienie pary na telefonie i odpalenie orderu). Przyznam że nie było w tym logiki. Kupowałem jak leci i sprzedawałem jak leci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak spojrzałem w historię, to różnica jednej sekundy mogła powodować sprzedaż ze stratą 50% lub zysk 200%. Trochę loteria, więc trzeba popracować nad jak najszybszym wejściem i ustawieniem pozycji z automatu. W komentarzu screen z wartości sekunda po sekundzie.

Jak możecie pomóc?
➥ Jeżeli ktoś ma już doświadczenie przeszedł jakąś ścieżkę niech się odzywa. Może ktoś ma już jakiegoś prostego bota od którego można zacząć? @taksanski_widelec widziałem wczoraj że kiedyś się bawiłeś. Wszelkie wskazówki - również w którym języku programowania/biblioteki do wykorzystania mile widziane. Moje skillsy programistyczne są mocno zardzewiałe. Jedynie w PHP się jeszcze odnajduję.
➥ Wspierajcie mnie poprzed rejestrację w dwóch grupach discordowych z moich linków afiliacyjnych (fake konta się nie liczą). Na BigPumpSignal to nie ma chyba znaczenia, ale na WallStreetBets 40 rejestracji to 4 sekundy przewagi nad podstawowymi kontami! Tym mnie zmotywujecie bardziej ;)
Big Pump Signal
WallStreetBets Crypto
➥ Obserwujcie tag #swiadomakryptopompa

➥ Kolejna planowana pompa: 5.02.2021 2100GMT @ Big Pump Signal

#bitcoin #kryptowaluty
konszabelant - ⓪ TLDR
Zainspirowany wczorajszymi wpisami o pompach w #kryptowaluty p...

źródło: comment_1612454249t6IpIhavitGUGLK47q305T.jpg

Pobierz
  • 12
@konszabelant: Czekam na dalsze postępy, fajnie się czyta ;) Dla zwykłego szaraczka, bez botów i szybkich palców, wydaje mi się, że pompy w stylu doge czy xrp są bezpieczniejsze. Całość rozbita na kilka dni, jeśli ktoś nie jest pazerny, to powinien zarobić. Pompy z discordów to jednak ułamki sekund.
@konszabelant: z tego co zauważyłem to trzeba by kupić i sprzedać w tej samej minucie za pomocą prostego skryptu żeby szybko kupić ale nawet to nie gwarantuje że to wyjdzie na + tak jak już teksański wspominał, raz na + drugi raz na minus ¯\_(ツ)_/¯ Te pompki są do golenia.
napisanie bota to chwila. Wczoraj jeden Mireczek powiedział że brał udział w pompie i nie wyszło.


@plaisant: u mnie to samo było xD
Wbiłem na sygnał, kupiłem ręcznie, patrzyłem jak rośnie świeca, sprzedałem i się okazało, że kupiłem drożej niż sprzedałem -.-