Wpis z mikrobloga

Kurcze, myślę nad zmianą pracy, ale trochę się boję. Z drugiej strony myślę sobie, że przecież warto spróbować - potem mogę żałować, że nie próbowałam i jestem w dupie. Praca z małymi dziećmi daje ogromną satysfakcję, ALE to też spore obciążenie psychiczne i fizyczne. Duża ilość dzieci w grupie, spore wymagania dyrekcji, lekko nerwowa atmosfera (same kobiety w pracy, rozumiecie). I mam ogromne poczucie odpowiedzialności - nie tylko w kwestii bezpieczeństwa dzieci, ale też wychowania, pokazania pewnych postaw. Po pracy często myślę o dzieciach, co zrobiłam tego dnia źle, kiedy mnie poniosły emocje, co zrobię jutro z nimi, jakie zajęcia, jaką pracę plastyczną. Szukam materiałów, drukuję, laminuję, kupuję pomoce. Może to kwestia tego konkretnego przedszkola, może ogólnie to zmęczenie zawodowe. Myślicie, że mogłabym startować do korpo? Po filologii polskiej, z umiejętnościami nauczania języka oraz robienia kawy? ¯_(ツ)_/¯ mam bardzo rozbudowane umiejętności interpersonalne. #pracbaza #pytanie a może po prostu zacznę sprzedawać #handmade #kubki ?
  • 6
  • Odpowiedz
@estetka: po tym kierunku to jesteś u szczytu kariery. Do korpo możesz iść, ale żeby awansować to musisz mieć wygląd i ambicje. Powinnaś pomyśleć o jakiejś monterce, na elektryka idź, przynajmniej zarobisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Qullion szczyt kariery to to nie jest ;) zawsze mogłabym się piąć wyżej w tym kierunku, robić awanse zawodowe, zostać dyrektorką. Jeśli chodzi o korpo to myślałam bardziej o takim zwykłym, a nie o takim co Ty myślisz :)
  • Odpowiedz
@estetka: w takim zwykłym korpo czyli januszerce za najżniszą krajową, spoko sprawa, pewnie też tak samo rozwojowa. Znam dwóch co pracowali w korpo jeden wysyłał listy do ludzi nie płacących abonamentu, a drugi na słuchawce dzwonił i naciągał na umowy. Normalnie mogliby pójść do jakiejś innej pracy, ale robić się nie chciało.
Szukaj czegoś gdzie można się nauczyć jakiegoś zawodu.
  • Odpowiedz
@estetka: Musisz sobie odpowiedzieć co jest zasadniczym powodem poszukiwania zmiany i czego tak naprawdę szukasz. Potem odpowiedzieć sobie czy ewentualna nowa praca Ci to na pewno da, czy poszukujesz zmiany tylko po to, bo 'trawa u sąsiada wydaje się zawsze bardziej zielona'. Przyda się także jakaś ogólna lista plusów i minusów starej i nowej pracy. Musisz pamiętać, że większości zajęć towarzyszy to o czym wspomniałaś w poście. Obciążenie psychiczne i fizyczne
  • Odpowiedz