Wpis z mikrobloga

@e__e: mam biurko zrobione z blatu 250x65x2.8 dębowego klejonego na 2 nogach zrobionych przez ślusarza z profili stalowych. Na środku jest szafka z Ikei, ale bez niej ten stół się nie ugina pod obciążeniem za bardzo.

Z łatwością Twoje biurko wytrzyma. Tylko jak chcesz mieć trwale, to kup mufy do drewna. Przykręcisz nogi na śruby nie wkręty i będziesz mógł to w razie czego rozebrać bez niszczenia.
eloar - @e__e: mam biurko zrobione z blatu 250x65x2.8 dębowego klejonego na 2 nogach ...

źródło: comment_1612439663d1LobDX8k0iuN0yU4zyKJK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@e__e: nie mocowałem do szafki. między szafką a biurkiem jest tylko mata korkowa wciśnięta, nogi są ze 3mm wyższe niż szafka, albo podłoga jest tak krzywa. Dzięki temu wiem, że blat się nie ugina, bo zanim włożyłem matę pod blat to widziałem, że po obciążeniu nie uginał się nad szafeczką.

Poszukam jeszcze zdjęcia wieczorem, bo nie mogę odkopać zdjęć z budowy biurka. Pewnie są gdzieś zarchiwizowane. Nie wrzucę bieżącego, bo
  • Odpowiedz
@e__e: nie wiem czy wystarczy. mnie przestraszyło, że na olejowanym plamy mogą zostawać jak się coś rozleje. Są lakiernie, gdzie mogą Ci żywicą epoksydową polakierować. Wykończenie jest jak tafla szkła i niezniszczalne, a koszt nie jest jakiś koszmarnie duży. Blat u mnie się odbarwia od rąk, przez co zyskał charakter i jest spoko.
  • Odpowiedz
@e__e: jak masz nogi, to idealnie. najlepiej robić z tego co się już ma.

Pytałeś o zdjęcie jak to u mnie. Odnalazłem zdjęcie z efektem końcowym po zmontowaniu. listopad 2017. Ciekawostka, nogi są przykręcone na śruby M4 na imbus. Obecnie robiłbym pewnie na M6, ale po 7 śrub na stronie jest z tego co pamiętam.
eloar - @e__e: jak masz nogi, to idealnie. najlepiej robić z tego co się już ma.

P...

źródło: comment_1612481128JOZXIgQ6Xw1wgi6RcAokPZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz