Wpis z mikrobloga

Mam głośniki Genius SP-HF1800A, chciałbym je zmienić, bo zajmują są dużo miejsca na biurku, jak je włączam to mi często wyłączają drugi monitor albo klawiaturę, charczą jak kręcę pokrętłem głośności. Co polecacie z 2.1 Genesisa? #komputery #glosniki #genesis
  • 17
@LordDarthVader Nie słuchać buczenia właśnie, oprócz tych pierdów nich nie słychać. Jak miałem włączanie komputera z USB, to przy włączeniu głośników odpalał się komp xd
@LordDarthVader Nie słuchać buczenia właśnie, oprócz tych pierdów nich nie słychać. Jak miałem włączanie komputera z USB, to przy włączeniu głośników odpalał się komp xd
@shael: Trochę inaczej powinieneś z nich korzystać. Ustawiasz pokrętłem treble i bass a głośność zmieniasz sobie suwakiem w windowsie lub skrótami na klawiaturze.

To co piszesz to jakieś paranormalne zjawiska bo przecież są podłączone poprze jacka a nie jakieś USB. Może masz jakąś wadę w instalacji elektrycznej lub badziewny przedłużacz zamiast listwy.

Może masz ustawienia w bios żeby komputer się włączył jak wykryje coś w porcie USB.
@LordDarthVader: x230 miałem kilka sztuk, podobnie jak choćby 6 zestawów z2300

Tanie logitechy i creativy to najgorsze gówno, w 2005 roku by to przeszło do puszczania na AC'97, ale nie dziś. Ma się farta jak nie odbierają ruskiego radia. Fenda, microlab, edifier to firmy do których się teraz uderza. Zwykle monitorki 2.0 dobrej firmy grają lepiej niż x230 z 6 głośnikami z czego jeden to mały sub a 5 to satelitki
@LordDarthVader Treble i bas mam ustawiony, jedynie głośność tam zmieniam. W poprzednich dwóch mieszkaniach to samo było, różne przedłużacze. W zeszłym roku wymieniłem też zasilacz w pc. No miałem taką opcję, ale wyłączyłem ja, bo głośniki mi kompa włączały
@Atreyu: Fendy nie znam, Microlaby bym polecił ale są również duże i właściwie to kwoty Mirek nie podał jaką chce wydać. Pomyślałem że szuka mniejszych w podobnej cenie.

Mam te geniusy i logitechy. Geniusy przy słuchaniu muzyki w jakości CD czy FLAC dziwnie brzmią - trochę drażniąco. Logitechy jakościowo jak dla mnie mają równie dobry dźwięk. Może nawet cieplejszy.

Dawno temu testowałem konkretniej ale już nie pamiętam szczegółów.
@LordDarthVader: są i małe i duże

Do wyboru do koloru, dobrych też nie kupi za 50zł

Obecnie korzystam z solo6c ale to największe (no poza 7 i 9c) popularne monitory. Używki dorwałem tanio, a 2.0 gra basem lepiej niż 5.1 w x530 bo w nich satelita jest większa od suba z x'a

Za 200-300zl można spokojnie szukać czegoś o milion razy lepszego niż x530, to się kupuje na lata
@LordDarthVader
@Atreyu
Kwota jaką chce wydać to okolice 300 zł, czyli jak tamte Geniusy, z których generalnie z dźwięku jestem dosyć zadowolony. Do gier i muzyki. I właśnie w sumie się zastanawiam, czy 2.1 czy 2.0, duża różnica? Zawsze miałem 2.0. Koniecznie, żeby były mniejsze, na szerokość jeszcze mogą być takie same, ale identyczna wysokość odpada (stoją na krańcach blatu bo nie mieszczą się pod monitorem)
@shael: @Atreyu: Czyli dobrze wydedukowałem, że chodzi o takie w podobnej cenie, mniejsze i na podobnym poziomie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@shael: Te logitechy są wielkości dłoni w porównaniu z geniusami. Jak sprzedaż te co masz za przynajmniej 150zł to i 450zł miałbyś do wydania, ale microlab solo6 jest obecnie za 600+ i wymiary ma spore (dokładnie to trzeba poszukać) Raczej szerokość będzie zbliżona do
@LordDarthVader: solo są ogromne, nie na każdym biurku się mieszczą

właśnie w sumie się zastanawiam, czy 2.1 czy 2.0, duża różnica?


@shael: za te 3 stówy, jak używki wchodzą w grę to 2.0

W tanich zestawach sub jest po to by nadrobić niskie tony tam gdzie satelitki nie zejdą, a w dobrych monitorach 2.0 basu też nie brakuje, jak i całego pasma
@shael: wbić frazę edifier na olx, allegro i innych portalach, kategoria używane i patrzeć co się trafi. W dobrych sprzętach nie ma wyboru bo schodzą na pniu