Wpis z mikrobloga

Nie piszę tego żeby kogokolwiek nawoływać do kupowania, ale GameStop jako firma ma w tej chwili taki hajp i renomę, że tego nie da się #!$%@?ć i nie przekłuć w sukces. No chyba, że dalej będzie się siedziało i sprzedawało używane gry zamiast wyjść do ludzi
#gielda #gme
  • 8
  • Odpowiedz
@zalmicie: Te lokale zamierzają zmienić na centra dla graczy, oferujące dosłownie wszystko co może ich zainteresować, na przykład poprzez dodanie do swojej oferty komputerów na zamówienie na miejscu, czegoś typu "kawiarnia" (hub) dla graczy no i przejść na model subskrypcyjny. Ogólnie cały ten plan wygląda dosyć solidnie, ale w tej chwili wycena GME realistycznie waha się w okolicach 70$, bo to tylko plan. Szkoda tylko, że prawdopodobnie 90% osób pakujących się
  • Odpowiedz
@zalmicie: stworzyć swój własny Gamecon z płatną wejściówką pod hasłem Save GC, próbując przy okazji przywrócić sentyment do pudełkowych wersji i itemów z gier, zebrać sponsorów na jakiś cykliczny e-turniej, kuć żelazo póki gorące
  • Odpowiedz
@szuwarek: W Irlandii w Gamestopach ceny gier (na Nintendo Switch) używanych są często PONAD 2x wyższe od nowych w innych stacjonarnych sklepach typu Argos, Smyth, Currys. Nie wspominając już o sklepach internetowych.Znalazłem używaną gre, którą sprzedawali dużo drożej aniżeli cena w dniu premiery.
Tutaj jeszcze bronią sie tym, że ludzie w Irlandii nie przyzwyczajeni są do szukania ofert w internecie porównywania w inny sklepach. W Polsce nie mieli by racji bytu
  • Odpowiedz
@striker21: @szuwarek: no nie wiem.
konsole sie kupuje bezposrednio od sony i msft, albo na amazonie, albo u kazdego innego retailera, game stop nie ma tu zadnej przewagi z wejscie w ecommerce
a gry sie kupuje bezposrednio z poziomu konsol i na steamie, tu gamestop tez nie ma czego szukac.

To cale przejscie w ecommerce z brick and mortar nic nie da, ta firma nie ma szans przetrwac paru nastepnych
  • Odpowiedz