Wpis z mikrobloga

Kupiłem do myszki nowe przyciski Omron D2FC-F-K(50M). Kosztowały pewnie więcej niż warta jest myszka ( ͡º ͜ʖ͡º) Teraz jednak mam problem bo nie wiem czy dam radę je wymienić lutownicą transformatorową. W lutowanie jestem taki o mocno, plan jest taki żeby zdjąć cynę miedzianym przewodem, ew. poprawić odsysaczem i młotkiem z kombinerkami zrobić możliwe ostry grot do lutowania.

Mam jedną obawę, na ile to wszystko delikatne? podobno te przyciski czy elektronika myszy nie lubią temperatury, a transformatorową mam małą kontrolę nad tym.
Pacjent to A4 Tech TL-9, daty na niej mówią 18.07.2013 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oryginalnie są tam Omrony na 20M kliknięć.

#elektronika #lutowanie #diy
  • 4
  • Odpowiedz
@Alchemik88: przed czymkolwiek dodaj do starych lutow sporo nowej cyny. W tamtych latach była często używana strasznie kiepska cyna bezołowiowa. Fatalnie się ją lutuje.
  • Odpowiedz
A4 Tech TL-9


@Alchemik88: Tak to jest, jak się człowiek do gryzonia przywiąże. Nawet lutował będzie. ;)

Niestety nie wiem jak ten twój model wygląda "w środku", więc nie pomogę. Mnie też czeka reanimacja kilku, w tym Logitecha G700 gdzie by dostać się do przycisków trzeba rozlutować podwójne złącze między dwiema płytkami. Mimo, że teoretycznie możliwe transformatorowką, to jednak wolę brać się za to czymś lepszym.
  • Odpowiedz