Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam pytanie. Da się to naprawić w domowych warunkach? Jest to mocowanie ucha haka holowniczego z ułamanym w środku gwintem od tego haka podczas szarpania samochodu w bok. Widać nawet jak jest przekrzywiony gwint w srodku.
Może wiertłem to jakimś rozwiercić i wydobyć gwint a potem nagwintować ale to lewy gwint i pewnie inny od zwykłych śrubowych i lipa co?
Pozdrawiam

#majsterkowanie #mechanikasamochodowa #mechanika #volkswagen
sacier - Witam.
Mam pytanie. Da się to naprawić w domowych warunkach? Jest to mocowa...

źródło: comment_1612290156zzzNsfYW0wnXSH8c47yVcf.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@sacier: da się, jeśli gwint śruby wystaje choć trochę to możesz dopasować nakrętkę np. M8 czy M10, dospawać od wewnątrz i odkręcić zwykłym kluczem płaskim. I to w miarę szybko póki wszystko jeszcze ciepłe bo pod wpływem temperatury jak śruba była zapieczona to fajnie puści. Można nawiercić lewym wiertłem na lewych obrotach. Można wykretakiem próbować. Można nawiercić i zabić torxem i próbować odkręcić. Na pewno WD 40 pomoże.
  • Odpowiedz
@Rafael_Santi: nic nie wystaje, próbowałem dużym śrubokrętem i młotkiem ale ani drgnęło. Kupie lepsze wiertła i spróbuje rozwiercić. Ale co potem jeśli gwint będzie zjechany i nie będzie dało się nowego ucha wkręcić? lewy gwintownik z takim dziwnym gwintem to też będzie chyba problem?
  • Odpowiedz
@sacier: chodzi Ci o to ucho co się wkręca w zderzak? Jeśli tak to sprawa jest prosta. Tam jest gwint prawdopodobnie 18mm i raczej nie metryczny także jest sporo mięsa ale jak #!$%@? to nie wiem co wtedy. Weź tą urwaną część porządnie napunktuj i nawierć cienkim wiertłem np. 2,5 ale nie na wylot. Potem wiercisz 6,8mm i robisz gwint M8. Wkręcasz śrubę M8. I kręcisz w prawo do oporu. Nie
  • Odpowiedz