Wpis z mikrobloga

@Kempes: Uhu, a ile tych Dywizji przeniesiono? 10 czy 20? Widzę że jesteś ekspertem to chciałem podpytać.

Nie było wcześniej aż tak źle... przyszły jednak bezmyślne zmiany...


@Kempes: Skąd wiesz jakie były założenia obu gier sztabowych? Masz dostęp do informacji niejawnych?
  • Odpowiedz
@willard: nie od dziś wiadomo, że WP nie jest w najlepszej kondycji właśnie z przyczyn politycznych ¯\_(ツ)_/¯
@zielony_or: nie znam się, ale prawie całkowita porażka w 5 (#!$%@?, PIĘĆ XD) dni wskazuje na to, że polscy dowódcy (tak ci wojskowi jak i cywilni) nie uczą się na błędach

  • Odpowiedz
@ghandi92 a pokaż mi która armia jest w stanie samodzielnie się obronić dłużej? Te 5dni to nawet nie jest dobrze oszacowane. Nikt nie jest w stanie zająć takiego terytorium i opanować go w 100% w tak.krotkim czasie.

Sprawdź sobie jak wygląda armia niemiecka, węgierska, austriacka i innych krajów Europy.
  • Odpowiedz
przeniesiono sprzęt.


@Lukasy: Tak to nie wygląda, de facto przeformowano oddziały kilku Brygad, sprzęt był częścią procesu. Ale nie o to chodzi - op wstawia kolejny już tweet na temat gdzie jest dyletantem (wcześniej łykał bez popity wszystko to co onet pisał o MSBS), w imię jakiejś krucjaty powtarza jedyną objawioną narrację bez żadnej refleksji. I żeby była jasność dla tych co mają problem z myśleniem: to nie jest moja ocena
  • Odpowiedz
@Lukasy: Ale co "nie"? Napisałem wyżej że przesunięto sprzęt (nie tylko Leopardy), jednocześnie formując nowe oddziały na tym sprzęcie - jest to proces szerszy niż tylko przeniesienie czołgów z jednego miejsca na inne.
  • Odpowiedz
@willard: jedyny kontakt z wojskiem jaki miałem to mąż koleżanki (zawodowy), który też narzeka na jakość uzbrojenia, dowództwa i ogólną degrengoladę (w całym 2018 roku wystrzelał na ćwiczeniach... 50 sztuk amunicji XD) więc mogę oceniać te ćwiczenia z punktu widzenia bezbronnego cywila, ale no prośba. Warszawa okrążona po 4 dniach? Rozbicie armii po pięciu? Przecież NATO najwyżej zdoła obronić zachodnią granicę w razie konfliktu ¯\_(ツ)_/¯
@zielony_or: tylko Węgry, Austria czy
  • Odpowiedz
@Kempes:
Jakie to jest słabe, to samo było z karabinkiem Grot.
Chcecie drugich Niemiec czy USA... zacznijcie myśleć jak oni, nie jak duże dzieci, hehehe ale ten PiS gupi, złe karabinki robi hehehe xD zapastuje na FB/Insta/Twiterze hehe ale jestem nowoczesny #!$%@? PiS hehehe....yyy szkoda strzępić ryja...
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@Bogus1992 Ale karabinek Grot jest słaby, ma wiele wad wieku dziecięcego, jaki posiada prawie każdy projekt. Wyśmiewany jest bo sposób wprowadzenia go do polskiej armii był patologiczny. Zakupiono nie w pełni sprawną i sprawdzoną broń, co pokazały inne testy z piachem, tak Onet je przeprowadził, gdzie Grot ich nie zdał w odróżnieniu od innych testowanych popularnych karabinków, także Onet je z piachem przetestował.
Wiesz może kiedy Grot otrzymał atesty NATO?
  • Odpowiedz
@Kempes: Dokładnie o tym było mówione jak zabierali te czołgi spod niemieckiej granicy... i teraz się okazało, że to jednak ci antypolscy fachowcy, którzy kolaborują z wyborczą i tvn, mieli rację.
  • Odpowiedz