Wpis z mikrobloga

Ja wylosowałem:

a) Przejdź się po okolicy i sfotografuj najbardziej zniszczone budynki, spróbuj poznać ich historię
b) Zrób bransoletkę z zimowym motywem.
c) Przeczytaj książkę z zimą w tle

Wybrałem pierwszą opcję, ale żeby porostu nie robić zdjęć pierwszym lepszym budynkom, skorzystałem z aplikacji #geocaching aby odnaleźć ciekawe miejsca i w ich okolicy cyknąć co nie co.
Na pierwszy ogień poszło miejsce gdzie znajdowała tak zwana "Samowarka" czyli parowozowa linia kolejowa otwarta w 1899r. na warszawskiej Pradze. Obecnie jest tam jakaś stara zajezdnia kolejowa.
Potem odwiedziłem Dom Pracy dla Chłopców przy ul. Wileńskiej, który powstał w latach 1899-1901. W tym budynku mięli się kształcić ubodzy chłopcy w wieku 7-14 lat, polskiej narodowości, wyznania rzymskokatolickiego. Zgodnie ze statutem, mieli być oni kształceni i wychowywani w duchu religijno-narodowym. W okolicy porobiłem też zdjęcia budynków wokół warszawskiej byłej stalowni przy ulicy Szwedzkiej.
Na koniec odwiedziłem tereny starych zajezdni pożarowych R-8. Wracając do domu zrobiłem zdjęcia jakimś losowym budynkom, których historii nie znam.

Link do wszystkich zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/16SW3ovOFFW-6z9NivGrV1fTlnRjupoFD?usp=sharing

#mirkowyzwanie
mamnadziejezemojnicksiezmie - Ja wylosowałem:

a) Przejdź się po okolicy i sfotogra...

źródło: comment_1612209598nEtNGhe7pmSnJVSLZvIyL7.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz