Wpis z mikrobloga

#uk #covid #pcr #testpcr #test

Czy ktos robil test na COVID ktory jest wymagany przez Brytyjski rzad ktory trzeba okazac przy przylocie?

Chce zrobic test przez diag.pl bo musze wrocic na Wyspy tylko zastanawiam sie czy jesli zrobie test w piatek to czy przyjdzie w sobote? Moge wrocic z Wroclawia w czwartek albo z Poznania w niedziele i z racji tego ze mieszkam blizej Poznania byloby mi latwiej z dojazdem.
  • 18
  • Odpowiedz
@tomeczeg: nie musisz robić pcr, może być zwykły antygenowy. Robiłam przez diagnostykę w piątek o 12 i o 15 miałam wynik online z angielskim tłumaczeniem (ok 260zl całość). Wylot miałam w sobotę. Jak lecisz ryanem to wymagają żebyś stawił się przy tym stanowisku gdzie się oddaje bagaże żeby sprawdzili czy masz wszystkie dokumenty (test, paszport, locator form)
  • Odpowiedz
@today: Na stronie Brytyjskiego rzadu jest napisane ze test musi byc PCR albo LAMP.
Lece Wizzairem, Ryanair w ogole nie lata z Polski do konca Marca.
@Euthymol: Tak, trzeba miec test po angielsku plus klinika wydaje zaswiadczenie lekarskie po angielsku.
  • Odpowiedz
@tomeczeg: robiłam w diagnostyce w Jaśle, leciałam z do London Luton. W Luton też sprawdzali wszystkie dokumenty przed sprawdzeniem paszportów więc najwygodniej mieć wszystko wydrukowane (test + locator form).
  • Odpowiedz
@today: W Szczecinie troche taniej o dziwo (220zl) ale PCR byl o wiele drozszy (500zl).
Chcialbym wydac na glupoty ale teraz czasy sa takie ze trzeba zaciskac pasa :)
  • Odpowiedz
@today: Jeszcze jedno pytanie. To jest test antygenowy ilosciowy czy jakosciowy? (to ma byc test przeplywu bocznego wg MSZ i gov.uk)
Tak czy siak jutro zadzwonie do punktu i sie wypytam o szczegoly.
  • Odpowiedz