Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie kanały na YouTube albo strony dla kogoś, kto nigdy nic poważnego nie robił w temacie remontów, a ma ochotę się "pobawić" i nauczyć?

Mam do zrobienia w domu parę średnio-skomplikowanych rzeczy (np. zerwanie boazerii i "ogarnięcie" ściany pod spodem, w innym miejscu położenie dosłownie paru płytek, w jeszcze innym rozważam wymianę drzwi wewnętrznych), ale ponieważ planuję generalny remont za 2-3 lata i wszystko co teraz robię jest "tymczasowe", to chciałbym to zrobić w miarę możliwości sam, bo jak coś spieprzę, to żadna wielka strata prócz materiałów. Można powiedzieć, że traktuję to jako "inwestycję" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój faworyt póki co Mario Budowlaniec, bo przystępnie wszystko omawia i fajnie się go ogląda, ale jestem ciekaw, czy macie coś innego godnego polecenia.

#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pwado: właśnie próbowałem obejrzeć jakieś jego filmiki. Może i chłop ma pojęcie ale gadania bez celu co jie miara. W budowlance domowej, małej (a także większych projektach) najważniejsza jest praktyka, teoria wchodzi z praktyka. A on pierdzieli trzy po trzy, praktyki tyle co nic.
@Pwado: @odislaw: Dzięki za remont4you, wygląda nieźle :-)

@huggus: Do zrywania może poradnika nie potrzebuję, ale potem muszę ogarnąć to, co jest pod spodem, czyli - zapewne - ściana w bardzo kiepskim stanie. Zakładam, że będę tam musiał przykleić płyty gk, zrobić gładź itp., a do tego poradniki mi się już przydadzą ;-)

@bercikk: Obejrzałem trochę remont4you i faktycznie niektóre filmy są trochę "przegadane", ale dla kogoś z