Wpis z mikrobloga

Kiedy można skrócić okres karencji w kredycie hipotecznym w Millennium? Na ich stronie znalazłem informację, że można to zrobić po wypłacie ostatniej transzy oraz zakończeniu budowy. Czy to w praktyce oznacza, że okres karencji można skrócić dopiero jak się podpisze akt notarialny przenoszący własność mieszkania?
#kredythipoteczny
  • 3
Kiedy można skrócić okres karencji w kredycie hipotecznym w Millennium? Na ich stronie znalazłem informację, że można to zrobić po wypłacie ostatniej transzy oraz zakończeniu budowy. Czy to w praktyce oznacza, że okres karencji można skrócić dopiero jak się podpisze akt notarialny przenoszący własność mieszkania?


@darkdancerr: Tak. Okres karencji w Millennium obowiązuje od momentu wypłaty pierwszej transzy do wypłaty pełnej kwoty kredytu.
@marcpol po wypłacie całej transzy w Millennium trzeba skrócić okres karencji czy można poczekać aż się skończy zgodnie z umową (i przez kilka miesięcy płacić tylko odsetki?)


@gryfik1989: Okres karencji można (ale nie trzeba) skrócić po wypłacie ostatniej transzy kredytu. W umowie może być dłuższy niż data wypłaty ostatniej transzy.

https://www.bankmillennium.pl/documents/10184/161522/Poradnik_Mam_kredyt_PL.pdf/6ec1b4b8-09f6-4410-8804-52eb7c972127