Wpis z mikrobloga

Jaką mam obecnie beke z tych wszystkich gimbo ekspertów piszących na każdym możliwym forum latem/jesienią 2020 żeby czekać ze skladaniem PC do zimy bo wyjdą nowe AMD i inne pierdoły które wpłyną na to ze będzie taniej xd
Na luźno spojrzałem i obecnie za samą karte musiałbym dać 7stów więcej (a nie ma dostępnych), reszta flaków podobnie po 2/3 stówy więcej ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wygryw #komputery
  • 6
@Qbanek1: inflacja to co innego niż ceny rosnące wraz z popytem. Poprostu głównie przez zdalne nauczanie popyt na komputery znacznie wzrósł. Np znajoma nauczycielka z trójką dzieci musiała zwiększyć ilość komputerów w domu z dwóch do pięciu.
@Andi129 ale nie mów ze inflacji nie ma, kolejny przykład- najtańsza biedna wersja CF'ki 520 u dealera w listopadzie była za 24, obecnie możesz się zapisać w kolejke do lata za tę samą za 28 xd
No i tak ze wszystkim, dziękujemy naszemu wspaniałemu rządowi
@Qbanek1: ja nie pisze że inflacji nie ma tylko że aż tak duże wzrosty cen komputerów i komponentów nie są nią spowodowane. Tzn inflacja odpowiada za niewielki procent tego wzrostu, za zdecydowana większość odpowiada skokowy wzrost popytu.