Wpis z mikrobloga

Siemka ludziska!
Chciałbym prosić cześć wędkujących użytkowników Wykopu o pomoc w dobraniu wędki. Chodzi o sprzęt spinningowy.
1. Bede łowił głownie z brzegu wiec myślę nad długością 270cm.
2. Czy rozważać w ogóle długość 240?
3. Przynęty na jakie będę łowił to głownie 5-15g wiec myślę by szukać czegoś od 5-20-25g wyrzutu.
4. Wklejanka? Warto? Nigdy na taki typ wędki nie łowiłem.
5. Myślę, ze cena max 250-300zl ale wiadomo im mniej tym lepiej.

#wedkarstwo #spinning #pzw (bleee) #wedkowanie
  • 9
@Otius ja łowię z brzegu kijami 200-230 cm i raczej nie mam problemów. Jeśli nie planujesz łapać w miejscach na prawdę trudnodostepnych to pytanie czy jest sens. Dobry kij jak się ładuje to rzucisz równie daleko a jest lżejszy i bardziej czuły. Pytanie jakie ryby planujesz lapac
@Scutacarus raczej to co jest dostępne w polskich wodach PZW czyli głównie okoń i ewentualnie przyłów szczupaka/sandacza. Pewnie odwiedzę też jakieś komercje gdzie można łowić na spinning ale to już wezmę tam inną wędkę
@Scutacarus: To juz sprawa przemyslana ;) Z reszta rybki lowie juz od kilku ladnych lat ale teraz chcialem poprobowac spinningu. Brzuch mi od karpiowania urosl ;)
Wiem, ze nie ma jednej wedki do wszystkiego ale po prostu chcialbym miec pewnosc, ze predzej peknie mi zylka (badz plecionka) przy branku szczupaka albo innego wiekszego drapieznika niz wedka. Mam nadzieje, ze ten przedzial cenowy bedzie w stanie cos takiego zaoferowac. Poki co mam
@Otius ja łowiąc z brzegu nie schodził bym poniżej 270. Wklejki bym nie kupował bo jest mało uniwersalna. Pytanie jeszcze czy łowisz na wodzie stojącej czy rzekach.