Wpis z mikrobloga

Hmm. Dziwnie w opcjach wysyłki u sprzedawców na aliexpress jest widoczna nowa opcja wysyłki do Polski, mianowicie Aliexpress Saver Shipping. Co ciekawe, ta opcja wysyłki jest wysyłką REJESTROWANĄ Z WIARYGODNYM ŚLEDZENIEM. W internecie wyczytałem, że do tej pory ta opcja wysyłki była dostępna tylko dla Ukrainy, Rosji i Hiszpanii, ale widocznie ostatnio również zawitała w Polsce. Jak myślicie, jak to u nas będzie działać? W Polsce będzie dostarczana Pocztexem? Krajem tranzytowym nadal będzie Belgia i czas dostawy będzie podobny jak Aliexpress Standard Shipping? Macie może jakieś informacje na ten temat? @Andczej @AliPaczka wiecie coś może o tym?

#tracking #zakupyzchin #aliexpress
kriack152 - Hmm. Dziwnie w opcjach wysyłki u sprzedawców na aliexpress jest widoczna ...

źródło: comment_1612165056PRvQUAQ5GIWvDxzMLTAlD4.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kriack152: hah moja pierwsza myśl, że Chińczyk wprowadził podobną nazwę do klasycznego ASS i będzie wysyłał to gówno poczta hah ()
  • Odpowiedz
@JcL: Z tego co wiem, nie może modyfikować nazw wprowadzonych już w system metod wysyłki. Gdyby chińczyk chciał mimo to zrobić tego typu przekręt, jego opcja wysyłki wyświetlała by się nie inaczej jak Seller's Shipping Method ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kriack152: To nowa metoda wysyłki, obsługiwana też przez Cainiao, tylko dla małych przesyłek. Zakładają że czas w normalnych przypadkach będzie <30 dni. Zobaczymy z czasem jak to będzie, testowe zamówienia już zrobione i będziemy śledzić temat + ewentualnie uzupełniać nasze śledzenie ;)
@JcL
  • Odpowiedz
@AliPaczka: oby nie było jak z pl000, do tej pory dostałem tylko 2 paczki z 10, zamawianych w wakacje i dostałem to trochę na wyrost powiedziane, po prostu je znalazłem na osiedlu
  • Odpowiedz
@jarzzz @AliPaczka : Dobrze przynajmniej że ta opcja oferuje wiarygodne śledzenie + jest przesyłką rejestrowaną. Oby zastąpiło PL0000, które idzie kilka miesięcy. Jeszcze nie zamawiałem z tą opcją, najwyżej jak chińczyk wyśle tym Super Hiper Duper Economy Global, wejdzie spór o złą opcję wysyłki. A właśnie, poszukałem w internecie i tak mniej więcej wygląda numer śledzenia właśnie dla Aliexpress Saver Shipping:
kriack152 - @jarzzz @AliPaczka : Dobrze przynajmniej że ta opcja oferuje wiarygodne ś...

źródło: comment_1612212257wAM8gGNYvf4DwjQU5UHy5m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Matpiotr: No faktycznie, jeżeli średnia cena tej przesyłki to około 1$, moim zdaniem warto dopłacić i mieć chociaż rejestrowaną przesyłkę, która ma iść około 30 dni niż darmowe Super Duper Economy, które nie jest rejestrowane i często idzie właśnie kilka miesięcy. Ostatnio na Super Economy Global czekałem jakieś 4 miesiące, za chwilę ten mój osobisty rekord zostanie pobity.
  • Odpowiedz
@kuba130000: to znaczy że leżała sobie na chodniku niedaleko mojego bloku, jakieś 50m, akurat jak do sklepu szedłem to patrze a tam paczka lezy, patrzę moje nazwisko i adres
po prostu jakiś janusz sobie firmę "pocztową" założył i zatrudnia jakichś meneli czy innych patusów którzy mają to w dupie i tak to właśnie działa

ps. było tam jeszcze kilka innych paczek na obok siebie, ale już nie moje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miecz12: kurde.. No mnie ostatnio jakiś sąsiad przyniósł przesyłkę i mówi że znalazł dlatego pytałem xD masakra jakaś z tymi pl000, oby ten saver shipping coś zmieniło
  • Odpowiedz
@kuba130000: brałem kilka dupereli z saver shipping i numer trackingowy jest taki sam jak na to gówno polackie, więc zobaczymy...
albo może mi się głupie chińczyki trafiły co nie potrafią wysłać tym czym oferują wysyłanie
  • Odpowiedz