Wpis z mikrobloga

Hejka, od jakiegoś czasu siedzę w Springu i chciałbym wejść w mikroserwisy. Macie do polecenia jakieś sprawdzone kursy? Tylko w miarę aktualne. Na udemy trochę tego jest i w sumie nwm, który wybrać. Na yt nie widziałem nic sensownego. Może jakieś książki?

Za miech muszę zacząć robić projekt na studia, więc żeby wynieść z tego również jakieś umiejętności + projekcik do cv chciałbym użyć pobawić się architekturą mikroserwisów.

#spring #java #naukaprogramowania #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheVinc: mikroserwisy działają niezależnie od języka w jakim są napisane więc polecam się nauczyć teorii i ogólnych założeń mikroserwisów jak @krasnoludkolo napisał. Naucz się robić dobre api z zabezpieczeniem kluczem lub jwt i generowaną dokumentacją np. Swagger. Same mikroserwisy możesz pisać w różnych technologiach np. Jeden mikroserwis spring + mysql, drugi django + mongo. Dużo lepiej będzie to wyglądało w cv i może coś innego również Ci się spodoba. Jeśli chodzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheVinc: a i nie wiem jeszcze jak Ty ale ja miałem jeszcze konteneryzację na zajęciach o mikroserwisach. Obecnie koniecznie musisz to znać, a nigdzie więcej nie musisz konteneryzować niż w mikroserwisach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@matwes: na początek dobrze rozumieć inżynierię oprogramowania i umieć podzielić system na odpowiednie funkcjonalności, a z nich stworzyć moduły które staną się mikroserwisami. Obok http/rest znać koncepcję kolejek i ich zastosowanie. Sam koncept mikroserwisów jest bardzo prosty, podzielić aplikacje na mniejsze izolowane komponenty z interfejsem komunikacyjnym. Nie ma jednego konkretnego sposobu jak budować w takiej architekturze i jest to jak najbardziej obiektywne i powinno być oparte na doświadczeniu i metrykach. Jeśli
  • Odpowiedz