Wpis z mikrobloga

#pytanie #macbook #pytaniedoeksperta #pcmasterrace #informatyka #egpu #kartygraficzne

Cześć i sorry za spam!

Czy ktoś ma egpu podpięte do MacBook?

Mam RTX2060 i chce podpiąć go do MacBook Pro 2015 i używać w Windows (bootcamp)

Laptop z thunderbolt 2 o ile to ma znaczenie.

Używanie RTX w OSX nie jest mi potrzebne za bardzo. Wolał bym się skupić na Windows... po podłączeniu karty nic się nie dzieje.
NaxZST - #pytanie #macbook #pytaniedoeksperta #pcmasterrace #informatyka #egpu #karty...

źródło: comment_1612034782gxNDfkftSRGrNmEvRskRe3.jpg

Pobierz
  • 21
@NaxZST: zobacz do menadżera urządzeń czy aby karta jest widoczna. Może nie mieć dość lini PCI-Express przydzielonych i temu nie odpala (Jak masz dedykowane gpu to możesz spróbować je dezaktywować). Niestety nie wszystkie buildy Windowsa dobrze chodzą na bootcampie z eGPU.
@NaxZST: Odpaliłem swojego czasu na 15'ce late 2013 z GF1080, więc ten i też pójdzie. Setup masz dobry, sam używałem przejściówki TB2-TB3. Widzę jednak, że karta jest niewidoczna, a powinien ją pociągnąć sam Windows ze swojej puli sterowników. Jak po aktualizacji Windows nie wskoczy tam 'cokolwiek" VGA, to spróbuj z inną kartą.
@nebuchadrezzar: Nie zadziałał ten skrypt u mnie :/

Tak wyczytałem ze AMD śmiga w OSX ale mam Nvidie i muszę sprawić żeby działało najpierw na Windows. Potem może pobawię się żeby działało na OSX.

Nie mam w planach zmiany na AMD
@Viscop: Nie jest pasywna. Chodzi o to ze nie jestem pewien czy wiatraki powinny stać. Może ona jakoś nie zaskoczyła? Dlatego nie widzę w Device manager
@NaxZST: podłącz kabel sieciowy do eGPU, czy tez jakieś USB by się upewnić, że na pewno TB działa prawidłowo (na zdjęciu widzę, że masz sloty). Jeżeli zasilacz się uruchamia po włożeniu wtyczki w laptop to to jest dobry znak. Do eGPU możesz też spróbować włożyć inne karty (np. karta z adapterem i dyskiem nvme) by upewnić się czy chwyta. Na końcu zostaje Ci sama karta. Pierwsza i najważniejsza rzecz, to to
@NaxZST: No to jak jest półpasywna to nic dziwnego, pewnie masz poniżej np. 50*C, uruchom furmarka z włączonym msaa i sprawdź czy zaczną się kręcić gdy karta się rozgrzeje.

Device manager


@NaxZST: Powinna być widoczna
_@nebuchadrezzar: zasilacz się odpala po wciśnięciu guzika na obudowie Power On. Jeszcze nie widziałem żeby karcie wiatrak drgnął.

NVME odpada, właśnie wywaliłem 400zl na Thunderbolt kable i adapter. I tak chciał bym żeby to działało.

Wolał bym błąd 12 niż ta cieszę co mam. OS X tez nie widzi karty. Wiem ze już nie wspiera przez to ze nie ma oficjalnych sterowników ale hmmm próbowałem Purge czy jakoś tak, i ogólnie ludzie