Wpis z mikrobloga

@dymel: @4x80:
Chce kupić używanego Krossa Dust z 2017 roku i włożyć tam 1x12 NX. Jeśli bębenek przyjmie kasetę 11-50t i w korbie tylko zębatkę trzeba wymienić to spoko, bo mnie to nie szarpnie mocno po kieszeni
  • Odpowiedz
@4x80: @odishewo: fakt, korba SRAM NX 10/11 (a przynajmniej tak jest na stronie SRAMa) jest w nim, więc albo zębatka albo cała korba do zmiany. Sprawdź tylko czy do tej starszej dostaniesz zębatkę pod 12, bo cała nowa korba NX Eagle około 400zł przyjdzie.
  • Odpowiedz
@dymel: jak mam to sprawdzić? roweru nie mam przed sobą, bo dopiero zastanawiam się nad kupieniem więc ciężko jest zmierzyć chociażby rozstaw śrub czy mocowanie, bo z tego co widzę są różne..
  • Odpowiedz
@odishewo: poszukać po innych producentach (banless itp.), ale to i tak pewnie ze 200zł. No chyba że jednak pasuje do 1x12 ta oryginalna, ale na stronie nie ma takiego info.
  • Odpowiedz
@4x80: o! nie wiedziałem, że to się też mierzy..
Trafiłeś kiedyś na poradnik jak dokładnie taki napęd dobrać? tutaj coś jest, ale ogólniki.
Przy 12-rzędowych kasetach, gdzie skok łańcucha jest niewielki to ma chyba duże znaczenie. Przy systemie BOOST kaseta też jest już przesunięta względem suportu w porównaniu do rozstawu 142 mm.

W ogóle żeby coś w tych nowych rowerach zrobić samemu to trzeba encyklopedię studiować..

Mogę to jakoś zmierzyć/sprawdzić/dobrać?
  • Odpowiedz
@4x80
Teraz dopiero zobaczyłem zdjęcie :) Rozumiem to tak, że tak powinien być dobrany offset, żeby przednia zębatka z łańcuchem przy kasecie 11 rzędowej trafiała na 6 zębatkę.
Przy kasecie 12 rzędowej przednia zębatka z łańcuchem powinna trafiać między 6, a 7?
  • Odpowiedz
Sama korba jest taka sama tylko niech się przyjrzy offset nowej zębatki.


@4x80: @odishewo: NX Eagle są pod Direct Mount, NX 1x10/11 ze zdjęcia jest pod 94 BCD bodajże. Więc nie, to nie są te same korby.
  • Odpowiedz