Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Łooo panie, wiele widziałem, ale tego staruszka nigdy nie rozbierałem, więc każdy element mnie szokuje - pamięci ram wpinane pod kątem i potężne porty PCI.
A najlepsze, że od od zasilacza w obudowie idzie czarny kabel, który jest rozdzielony na uziemienie do obudowy i 4 przewody - biały, brązowy, czarny, niebieski. Prawdopodobnie jest to zasilanie #!$%@? wie czego.

#soczireanimujekompa #pc #retrogaming
Soczi - Łooo panie, wiele widziałem, ale tego staruszka nigdy nie rozbierałem, więc k...

źródło: comment_1611862697N1vb6kq7U8YQOcBMEUkc84.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
potężne porty PCI


@Soczi: to ISA :) magistrala równoległa więc teoretycznie możesz wpiąć do ostatniego portu expander i mieć kolejnych n portów byle adresacji szyny starczyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Soczi: Oby :) Ale AT były w miarę pancerne. Jak coś zawsze możesz poratować się przejściówką z ATX na AT ale fajnie by było jak by był zachowany oryginał. No ale nic na siłę. Żywotność sprzętu niekiedy ważniejsza niż oryginalność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZippyTobi: będę się starać by ten zasilacz ożywić w razie czego.
A mogę taki zasilacz odpalić bez obciążenia? Nic mu nie będzie?
  • Odpowiedz
@Soczi: Niektóre zasilacze impulsowe nie lubiły odpalenia bez obciążenia. Najlepiej daj jakąś niedużą żarówkę samochodową na linii 12V.
  • Odpowiedz
@MickM: @ZippyTobi: dzięki Mirki, wiedziałem żeby najpierw zapytać na wypoku zanim zacznę coś działać. Mógłbym zapytać na elektrodzie, ale domyślam się jakie by były odpowiedzi ;) Podłączę więc żarówkę i będzie sprawdzane.
  • Odpowiedz