Wpis z mikrobloga

a jak u Ciebie z żelazem? Ile masz czerwonego mięsa w diecie?


@Ruda_Maruda123: Żelazo wciągam w tabletkach, a mięso ograniczam, bo jestem spory, a dziś mnie nastraszyli, że jeśli przytyję, to mnie nie dopuszczą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deaco: ogólnie ja tak na tydzień przed oddaniem krwi jem sporo mięsa, np. schabowe albo mielone i do tego buraczki, nie odmawiam sobie kalorii ale oczywiście tych dobrych tylko :P No i ogólnie staram się utrzymywać w dobrej kondycji, regularnie biegać. Zdarzyło mi się raz mieć za niską hemoglobinę ale nie oddaję tak często jak się mówi (co 8 tygodni), tylko raczej raz na 4-6 miesięcy.
Do 35 można.


@Ruda_Maruda123: 34. xD
Trochę jest to krzywdzące, bo mam też mięśnie, sporo nad nimi kiedyś siedziałem, a teraz one się wliczają w wagę i przez nie mam kłopoty.

Tę dietę zastosuję przed następną wizytą, zobaczę, czy znowu będą marudzić.

https://krwiodawcy.org/produkty-spozywcze-bogate-zelazo


@Ciero: Super link, bardzo przydatny. Dzięki.

Takie OT: U Was też żołnierz wpuszcza do docelowego pomieszczenia po pomiarze temperatury i wypełnieniu ankiety, że się nie przyszło z
@Deaco: Wszystko zależy od lekarza kwalifikującego. Jak zobaczy, że żaden z Ciebie ulaniec tylko jesteś po prostu dobrze zbudowany to dopuści. Chodzisz do WCKiK? Ja chodzę do cywilnego. W RCKiK #szczecin, wpuszczają po kilka osób do przedsionka, reszta czeka na zewnątrz. Po wypełnieniu ankiety "koronawirusowej" i pomiarze temperatury kierują "do góry". Tak było 2-3 miesiące temu, jak ostatni raz oddawałem krew.