Wpis z mikrobloga

Mircy składam kompa do domu, i5-10400f za 619 zł w morele wydaje mi się najbardziej trafne czy polecacie coś innego? Kupić kartę 490 i rany 3200 czy tania płytę i tanie ramy. Jakaś gierka od czasu do czasu ale nie jestem jakims tam graczem. I Photoshop żeby fajnie chodził na dużych piłkach.
#komputery #pcmasterrace
  • 17
@Niles @niexus moze nie aż tak duże w firmie mam 16 GB i starcza a to tylko do pracy awaryjnej. Powiedzmy ze decyduje się na 16 GB ram warto dopłacać do droższej płyty i droższego ramu 3200 będzie to różnica jakaś odczuwalna?
@sowa12: IMHO bez sensu dopłacać sporo do płyty i brać RAM tylko 3200 MHz. Niestety, ostatnio drożeje, ale i tak z Z490 celowałbym w 3600 CL16-17 (może być oczywiście kręcony na taką wartość). Gdzieś w ciągu 2 miesięcy powinny wejść też płyty B560, które również pozwolą na OC RAMu, a raczej będą tańsze od Z490. Niestety ciężko o info kiedy dokładnie, cen też na razie nie ma. Pytanie też z jaką
@Jan_K: w tym momencie mam uruchomionych 53 zakładki w przeglądarce, wszystkie to jakieś rzeczy do pracy, część wysyła powiadomienia (dashboardy itp.). Co do dużych plików to ja PS nie używam ale używam sporo docker'a, vagranta i innych maszyn wirtualnych które siedzą w RAMie (już nie mówiąc o appkach jak Slack, Discord, cokolwiek z JetBrains), bez 32GB już dawno siedziałbym w SWAPie i było by jeszcze wolniej więc dla mnie opcja single
@Jan_K: Czyli chyba pójdę w tańszą opcje. Jaka gatfike byś polecał ?


@sowa12: No to zabrałeś się do tematu od złej strony...

Normalnie powiedziałbym, że najpierw trzeba znać budżet, o którym myślisz albo oczekiwania, jakie masz wobec karty, dobrze też wiedzieć na jakim monitorze zamierzasz grać. Natomiast obecnie te kwestie mają mniejsze znaczenie, bo kart praktycznie nie ma, a nieliczne dostępne sztuki mają ceny wywalone w kosmos. Nie chcąc mocno
@Jan_K: Oglnie budżet to nie problem ale nie lubię przepłacać po to żeby nie wykorzystać możliwości. Brakuje mi w domu stacjonarnego PC, jest ps4 jest MacBook Pro (ale dla mnie to tylko się to nadaje do przeglądania neta jak mam coś robić dostaje padaczki chociaż iPhone na nic innego bym nie zmienił) i graczem tam nie jestem pewnie odpalę gta2 i wormsy może jakieś starsze Call of duty. Awaryjnie Photoshop jakbym
@SmutnyPi3rdolnietyMarcinek: też przymierzałem się do torpedo, ale po anulowaniu zamówienia z trzeciego sklepu dałem sobie spokój i wziąłem tomahawka. Powód anulowania wszędzie podobny - niezaktualizowany stan magazynowy, nie mamy tej karty na stanie.

Do b460 i5 10400 też będzie spoko