Wpis z mikrobloga

@Tommy__: tak, kogoś kto wyciągnie z tego kompa to co się nadaje i zmontuje coś nowego. trochę stary, raczej dużo do wymiany + ssd akurat już wymieniłem

@adammaster36 no ja tez się nie spieszę, pytam bardziej orientacyjnie, ceny usług masz na myśli? ile mniej więcej coś takiego kosztuje i gdzie szukać?
@morgusiek: Grafiki nie kupisz w sensownej cenie. Rtx 3080 na którego poluję stoi koło 5000zl z zerową dostępnością (cena katalogowa koło 3300 bodaj). To jest dramat. Ludzie nie dostali jeszcze kart które zamawiali na premierę w październiku. 3070 niby jest dostępny na morelach, ale tez za 5k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@morgusiek: Witam serdecznie.
Co kolega ma za sprzęt i jakie konkretnie upgrate by chcial zrobic/ ile pieniedzy przeznaczyc na upgrate i do czego bedzie ten komputer służył?

Nie ukrywam, ze największy problem bedzie stanowic kupno karty graficznej przez ich ceny i dostępność.

Mieszkam niedaleko Wrocławia i komputer mógłbym złożyć gdybyś częściami dysponowal i nie mógł znalezc gdzieś jakiegos lokalnego serwisu lub sam nie czujesz się na siłach - w tej sprawie
@morgusiek: Hmm, wątek sprzed kilku dni, a ja trochę zapomniałem jaki był cel tego wątku.
Chodzi o upgrate sprzętu czy samej karty graficznej do 1k zł?
Nie wiem czy wiesz, ale w tym momencie raczej nie jest komfortowa sytuacja na rynku kart graficznych - co więcej takie używane karty warte 500 zł 2-3 miesiące temu w dniu dzisiejszym wiwindowało na okolice 1k+

Co więcej sam się nawet zastanawiam czy nie sprzedać
maniek50005 - @morgusiek: Hmm, wątek sprzed kilku dni, a ja trochę zapomniałem jaki b...

źródło: comment_1612264319fhLqxeSHWnF77ypYoTz2gi.jpg

Pobierz
@maniek50005: dzięki bardzo za wyczerpujący komentarz, komputer radzi sobie spoko z tymi grami, ale wyje i się przegrzewa, dochodzi do sytuacji w której po odpaleniu google chrome komputer potrafi się ściąć i zresetować, oco już tworzy niebezpieczeństwo utraty danych przy pracy zdalnej/rozgrywce online itp,. Wydaje mi się, że też może potrzebować odświeżenia właśnie obudowy, zasilacza lub po prostu posprzątania, dlatego też raczej szukam serwisu, który weźmie za to hajs i to
@morgusiek: Na twoim miejscu, zdjołbym boczny panel obudowy i porostu zajrzał na stan czystości komponentów takich jak cooler procesora i karty graficznej, bo to są komponenty generujące najwięcej ciepła w komputerze.
Taki kurz zapychający finy radiatora dość skutecznie utrudnia odprowadzanie ciepła - bo wentylator nie może wypchać z pomiędzy nich nagromadzonego ciepła przez zaburzoną cyrkulację powietrza.

Jest taki programik jak HwInfo 64, za którego pomocą można dokonać pomiarów temperatur tych podzespołów.