Wpis z mikrobloga

191 + 1 = 192

Tytuł: Niech to szlak. Kronika śmierci w górach
Autor: Bartłomiej Kuraś
Gatunek: literatura górska / literatura faktu
ISBN: 9788326845987
Ocena: ★★★★★★

Książek ostatnio wydawanych na temat TOPR czy też już wydanych jest naprawdę sporo. Tą kupiłem w zasadzie tylko dlatego, że jest bardzo świeża, a co za tym idzie opowiada o zdarzeniach z ostatniego roku - dwóch lat, czego siłą rzeczy w starszych pozycjach nie uświadczymy. I tak, w książce możemy znaleźć opisy zbiorowego wypadku na Giewoncie, równoczesnej akcji w jaskini Wielkiej Śnieżnej, czy też tematy zupełnie niezwiązane z ratownictwem górskim, jak na przykład wpływ pandemii i zamknięcia TPN na przyrodę wiosną 2020 roku.
Jednak z perspektywy regularnego czytelnika literatury górskiej oraz chociażby podcastów TPN, w tej książce nie znajdziemy zbyt wiele rzeczy odkrywczych. Dodatkowo trochę zabrakło mi w niej treści - ledwie 250 stron z dużą czcionką i bogato ilustrowanych ostatecznie jest bardzo skromnym wynikiem.
Osobiście daję dużego plusa za poruszenie (pobieżne ale jednak) wątków kryminalnych, które jednak w książkach o Tatrach nie pojawiają się zbyt często. Jednakże z pewnością nie należy brać sobie do serca drugiej części tytułu, bo kronika to z pewnością nie jest.
Tak więc... Książkę polecam raczej osobom, które chcą ją sobie odhaczyć w górskiej biblioteczce. Chcących poczytać o TOPR odsyłam chociażby do "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć", a oczekujących prawdziwej kroniki tatrzańskich wypadków do nieśmiertelnego "Wołania w górach" Michała Jagiełło.

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Najmilszy_Maf1oso - 191 + 1 = 192

Tytuł: Niech to szlak. Kronika śmierci w górach
Au...

źródło: comment_1611662471lavuLuFm3QaTf1ad2xqVut.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz