Wpis z mikrobloga

Cześć! Czy ktoś z Was kładł panele winylowe klejone w mieszkaniu deweloperskim, ale bez robienia dodatkowej wylewki, którą zaleca producent? Mam wrażenie, że to tylko nabijanie na kasę, skoro podłogi są równe bez żadnych zadziorów, ani ubytków. Chyba, ze mylę się w tej kwestii i jest to niezbędne? Panele mają około 2 - 2,5mm grubości.

Dzięki! :)

#budownictwo #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta #majsterkowanie #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
@hipeq69: ja kleiłem winyle o grubości 2mm na podkładzie samoprzylepnym o grubości 1,8mm bezpośrednio na wylewkę. Mi również wszyscy gadali, że samopoziom MUSI BYĆ i koniec kropka. Ja się jednak uparłem i zrobiłem bez samopoziomu. Wylewki jednak miałem równiutkie - latałem i wszędzie sprawdzałem poziomicą 2-metrową i ciężko było znaleźć gdziekolwiek choćby 1mm odchyłu na tych dwóch metrach. Pół roku mieszkam i nie doszukałem się jakichkolwiek problemów. Wszędzie panele ładnie siadły
  • Odpowiedz
@McJack: Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja właśnie zastanawiam się nad klejeniem tych paneli bezpośrednio na wylewkę - klejem, który zaleca producent. Nie chciałbym dawać żadnego podkładu, ponieważ są to dodatkowe koszta i to wcale nie małe :(
  • Odpowiedz
@hipeq69: To prawda - te podkłady nie są tanie. Ale z tego co pamiętam to klej do paneli też nie wychodził tanio jak sprawdzałem z rok temu. Do tego jeszcze trzeba doliczyć grunt przed klejeniem. Z całą pewnością wyjdzie to taniej niż z podkładem ale podkład ma swoje zalety. Jedną z nich (ważną z Twojego punktu widzenia jeśli rozważasz rezygnację z wylewki samopoziomującej) jest niwelacja nierówności - co prawda niewielka w
  • Odpowiedz
@McJack Jakiej firmy montowałeś winyle? Mam ten sam podkład i na panelach Moduleo pojawiły się odgniecenia od mebli. Producent przy próbie reklamacji stwierdził że to wina podkładu. :/
  • Odpowiedz