Wpis z mikrobloga

- Bądź elasticsearch
- Hajsy się nie zgadzają bo AWS is bad >:c
- Zmień licencję na SSPL
- #!$%@? wszystkich kontrybutorów, którzy po godzinach ulepszali twój codebase za free, abyś ty teraz mógł trzepać na tym hajs
- Plan doskonały, już widzisz mannę z nieba
- Amazon mówi, że zaraz jebnie forka twojej śmiesznej libki i będzie ją rozwijał na starej licencji
- O #!$%@? pikachu face
- Przypominasz sobie, że MongoDB #!$%@?ło podobnego fikołka
- 404 hajs not found
- Brak profitu

A tak serio, to może ja tego nie ogarniam, ale nie widzę sensu w takim posunięciu... Ktoś coś?

#opensource #elasticsearch #programowanie #webdev #humorinformatykow #informatyka #aws
  • 8
  • Odpowiedz
@lemek3: może chwytali się brzytwy? Jak AWS ma dużo większy udział na ich usłudze, to, może uznali, że nie mają nic do stracenia
  • Odpowiedz
@Saly: No w sumie też tak myślałem, tyle że tak patrząc na giełdę, to od 5 lat rosną... Więc ruch w moich oczach dziwny, choć nie mam wgląd w ich księgowość, więc mogę sobie gdybać ¯\_(ツ)_/¯ Natomiast dziwi mnie trochę, że zdecydowali się na tak drastyczny ruch, patrząc na to, że jest możliwe zarabianie na Open Source na wiele różnych sposobów.

To co tutaj się stało to jest w zasadzie strzał
  • Odpowiedz
@lemek3: AWS to #!$%@?. Sprzedają appki open source pod pretekstem że płacisz za serwery... Tylko że serwery to mały ułamek ceny. Do tego #!$%@? nie pomagają w tworzeniu opensourca nic a nic. Wszystkie poprawki co robią są prywatne.
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: No zgodzę się, że AWS to #!$%@?, ale że tak nic nie wnoszą to półprawda. Wedle stanowiska Elastica, wnoszą nieproporcjonalnie mało w stosunku do tego co zarabiają. Nie zgodzę się też z tym, że serwery to mały ułamek ceny. Infrastrukturę serwerową też trzeba utrzymywać, to nie tak że kupisz sprzęt, podłączysz i on już działa wiecznie :D Jednak nie bez powodu firmy wolą przepłacać za rozwiązania cloud zamiast bawić się
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: Wiem, ale to nie ma nic do rzeczy. Cała gównoburza rozchodzi się o "Amazon: not ok", i tu się z nimi zgodzę. Natomiast Amazon to ich zleje i tak jak napisałem wyżej, zrobi sobie własnego forka bo ich na to stać.

Z jednej strony fajnie patrzeć, że coraz więcej firm stawia się Amazonowi, z drugiej trochę smutno patrzeć w jakim kierunku idzie Open Source.
  • Odpowiedz
@lemek3: ale wiesz ze documentDb to wspiera tak 30% api mongo... i analogicznie z ESS ktory jest imho jedna z gorszych uslug AWS i do tego drogi w #!$%@?.
  • Odpowiedz